Wydajnowsc core 2 duo

A wiec to juz nie raz sie o tym slyszy i pisze ale ja chce tak do konca wiedziec na bank.

Czy np procek 1.7 GHz to tak jakby pentium 4 3.4 GHz - no bo razy 2.

Mam pentium 4 2.4 GHz i uruchomiony na nim program cain v2.5 lub v2.8 (lamie hasla windows) sprawdza prawie 7 milionow hasel na sekunde (na celeronie 2.5GHz jest to ok 7.5mln). Czy ktorys z forumowiczow ktory posiada procka core 2 duo moglby sprawdzic ile haselek na sekunde przemieli jego procesorek.

Teoretycznie 1.7GHz (czyli 3.4GHz) powinien osiagnac ponad 8, moze 9 milionow.

Jak narazie wiem ze teoretycznie - moze ktos to sprawdzi w praktyce.

Procesor dwurdzeniowy to nie 2x1,8ghz=3,6ghz, tylko 2 oddzielne rdzenie każdy taktowany zegarem 1,8 (tak jak byś miał 2 procesory). Z tym, że C2D nawet z zegarem 1,8 jest kilkakrotnie wydajniejszy od Twojego P4.

no wlasnie to tak jak by jeden rdzen sprawdzal 5 mln hasel i drugi rdzen kolejne 5 mln hasel na sekunde co razem by dalo 10 mln hasel na sekunde -w dobrym kierunku ide?

no ale nadal chce zeby ktos uruchomil ten programi i napisal osiagi.

to tak jakbyś miał samochód hybrydowy… jeździsz na silniku elektrycznym do póki jeździsz spokojnie… a gdy dasz “buta” potrzebna jest dodatkowa energia którą podaje drugi silnik-spalinowy… w procesorach dwurdzeniowych jest podobnie tylko ze zadania od razu są rozdzielane na każdy rdzeń osobno bez względu na obciążenie… :wink: inaczej nie potrafie tego wytłumaczyć… temat XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX razy poruszany na tym forum :wink:

no dobra to jeszcze inaczej - pentium 1 GHz to jakby 100 procent wydajnosci,

moj pentium 4 2.4 Ghz to jakby 240 procen wydajnosci tego pierwszego no a core 2 duo 1.8 Ghz to ile bedzie procent?

ech teraz to jak baba napisalem

No nie zabardzo

Poprostu w procesorze są 2 rdzenie na które praca się rozkłada.

Zamiast 1 rdzeń robić 100% pracy, to pójdzie to na 2 rdzenie po 50% pracy = szybsza praca.

Tylko nie każda aplikacja wykorzystuje te 2 rdzenie.

P3, P4 o tym samym taktowaniu były gorsze od 3.

Ale to i tak ile cukru w cukrze.

Tu można porównać proce

http://www23.tomshardware.com/cpu.html

a rzeczywiscie jest roznica.

pentiumy się grzeją na dodatek bardziej niż C2D

Najgorszej Pentiumy D z seri 915 i w góre…

Zresztą sam mam to wiem ;/

Ale jestem zadowolony z proca ;]

To podaj jakiegoś bezpiecznego linka do tego programu.

I co po kolei mam klikać, zeby było identycznie jak ty to robisz.