Wydajny laptop dla kobiety

Witam,

Od 3 tygodni próbuję kupić laptopa i nie mogę się zdecydować na nic.  Może pomożecie mi podjąc ostateczną deyczje ?? 

Cena jest sprawą drugorzędną.  Laptop będzie używany do programowania i wirtualizacji, więc  procesor 4 rdzeniowy jest niezbędny a 16 gb ramu to absolutne minimum.  Jest jednak jeszcze jedna ważna cecha. Laptop musi być ładny. Skoro mam patrzeć na niego 16 godzin dziennie, to  ma cieszyć moje oko.  ( orgazmem dla mych oczu był mój dell 7537)…

Generalnie podobają mi się 2 modele

  • MacBook pro 15" ( 2,5gz / 16gb/ 512/ AMD RADEON

  • Dell XPS 9550  ( i7 / 16 - 32 GB / 512 / GF 960 ) >  najlepiej jakby był na FHD  i z opcją 32 GB

Historia jest o tyle ciężka, że w zasadzie to ja już MacBooka nawet kupiłam. Ale po odpaleniu 2 VMek z instalacją Oracle Linux ( na raz)   jak usłyszałam że przy 50% obciążeniu  włączane są wentylatory na max… normalnie okna zamknąć musiałam aby przypadkiem nie odleciał :smiley:   ponadto  miernik temperatur wskazywal iż procek grzeje się do 97 C. Spowodowało to, że uznałam iż sprzęt jest wadliwy i oddałam go do sklepu mimo zapewnień sprzedawcy i serwisu, że z laptopem wszystko jest ok, i oni nie widzą żadnego problemu… A teraz w sumie trochę żałuje bo okazuje się że inne notebooki podobnie się zachowują… 

Nie miałam okazji słyszeć 9550, chociaż o co można znaleźć w internecie nie jest zbyt optymistyczne. W Macu to przynajmniej wentylatory równo szumią.    Problemem też jest wygląd tego della i obudowa wrażliwa na ścieranie…Za dellem przemawia jednak jego gwarancja.

W necie można znaleźć różne testy… każdy przemawia za innym komputerem…