Wydajny smartfon do 1000 zł

Witam,
przymierzam się do zakupu smartfona w okolicach 1000 zł. Zależy mi na tym, aby działał wydajnie, posiadał dużą ilość RAMu, ok. 3GB oraz mocny procesor, nowoczesny system Android, ekran 5 cali, lub trochę większy. Nie znam się na rynku telefonów oraz nie wiem jakie telefony są najlepsze tego okresu, dlaczego chętnie zapoznam się z waszymi propozycjami oraz doświadczeniem.

Sprawdź sobie UMI TOUCH - taka nazwa ,żadne x w nazwie ! potestowałem już kilka smartfonów i na chwilę obecną jestem nim zachwycony ! Parametry ma bardzo dobre http://www.mgsm.pl/pl/katalog/umi/touch/UMI-Touch.html A tutaj zobacz sobie na Allegro :http://allegro.pl/umi-touch-5-5-fhd-8-x-1-3ghz-3gb-16gb-gratis-i6669819012.html

Od niedawna mam służbowy Huawei p8 lite, wg mnie wydajny, pomimo 2GB RAM. Działa szybko i nic się nie muli. Co fajne, co jakiś czas dostaję aktualizacje andka.

Polecam Moto X Style w tej cenie super telefon . Czysty android 3GB RAM, Snapdragon 808 , 32GB wbudowane . Tylko telefon jest dosyć duży 5,7 ekran.

Od siebie powiem - Huawei Honor 7.

Kumpel z autoryzowanego serwisu H. mówił mi że tony tego spływają z najróżniejszymi usterkami więc nie chce być czarnowidzem ale twoja radość może nie trwać długo.

Tak samo, jak rzekomo Acery zawsze spływają na serwis. Miałem 3 Acery, znajomi też mają Acery i działają wiele lat. Albo ja mam takie szczęście, albo ludzie pecha. Mam znajomego, ktory co by nie kupił, zaraz się psuje. Czasami zastanawiam się czy to faktycznie wadliwy​ sprzęt, czy ludzie używają go niezgodnie z przeznaczeniem.

Zresztą, jak pisałem, to firmowy sprzęt, jak padnie to mi to lotto.

Zresztą co dziś się nie psuje? Wszystko jest produkowane w ChRL, w tej samej fabryce. Różnica jest taka, że część podzespołów może być tańsza lub nie dopłaca się za kontrolę jakości. Tylko tym się może różnić. Sam pracowałem w zakładzie produkcyjnym, więc wiem jak to wygląda. Są klienci wymagający, którzy żądają szczegółowej kontroli jakości, a są klienci, gdzie kontrola jakości w ogóle nie wystepuje, pomimo tego, że produkuje się z tych samych materiałów. Czasami produkuje się identyczny produkt z gorszej jakości materiałów i tu kontrola jakości w ogóle nie ma miejsca. Nawet jakby była, kontroler jakości udaje, że nie widzi wad.

Jeszcze inna sprawa, nawet jak producent wie, że towar jest wadliwy, pcha go do sprzedaży i liczy na cud. Jeśli będą reklamacje, wymieni się bez szemrania. Myślisz, że fabryka, ktora produkowała Note Samsunga nie była świadoma, że towar jest wadliwy? Tak działają fabryki. Nikt nie chce być stratny, wysyła się do klienta, mimo tego, ze dyrekcja wie, że może to wrócić z powrotem, bo liczą na to, że nic się nie stanie, a jak wróci, wymienią i tyle.

1 polubienie

Moim zdaniem dobrym wyborem będzie https://www.sferis.pl/smartfon-lenovo-moto-g5-16gb-szary-pa610000nl-p482748
Czysty android więc płynność telefonu przy 3 GB Ram jest bardzo dobra, jedynie to bateria jest raczej przeciętna :wink:

Możesz też rozważyć zakup rocznego czy też 2 letniego flagowca. W cenie powinieneś się zmieścić a mimo wszystko są to o wiele lepiej wykonane modele od tych z niższych półek.

Różnica jest nie tylko w kontroli jakości i produkcji fizycznej. Pracuje jako dev androida i rzeczy które dzieją się na tańszych fonach często wskazują na to że nie przyłozyli się do softu. To braki w implementacji api kamery a to bt i różne inne rzeczy.

Pewnie tak.

Huawei P9 Lite - jeden z lepszych średniaków

Albo możesz kupić jego bliźniaka Honora 7 Lite bebechy te same a cena niższa. No ale przy budżecie 1k to da się znaleźć coś lepszego np. Lenovo P2 z baterią 5Ah, albo Motorolę X style.