Wydanie własnej aplikacji komputerowej

Witam wszystkich serdecznie,

Jestem niepełnoletni i programuję hobbystycznie aplikacje przeznaczone na komputery z systemem Windows. Stworzyłem przeglądarkę internetową korzystającą z silnika Gecko (Firefox). Wdrożyłem w niej własne i (według mnie) bardzo przydatne rozwiązania, których nie spotkałem w znanych aplikacjach tego typu. Mój program ma interfejs w stylu płaskim/Metro. Zaprojektowałem go samodzielnie. Interfejs jest oryginalny, co wyróżnia przeglądarkę spośród innych znanych i popularnych rozwiązań. Obsługuje dodatki takie jak silniki wyszukiwarek, motywy czy paczki językowe. Nie jest w stanie rozpoznać rozszerzeń innych przeglądarek takich jak np. Opery czy Firefoxa. W najbliższym czasie chciałbym ją gdzieś wydać, aby mój projekt mógł ujrzeć światło dzienne, ale nie mam pomysłu gdzie najlepiej ją zamieścić. Proszę Was o pomoc.

Z góry dziękuję i i pozdrawiam :smiley:

popytaj na różnych serwisach IT o artykuł
np napisz do dobre programy czy udostępnią ją na hostingu czy w bazie programów do pobrania
jak coś to możesz również iść na Crowdfunding oczywiście przydatny jest angielski aby poszerzyć horyzonty

Dzięki Projekt Centennial możesz publikować w Windows Store
https://developer.microsoft.com/en-us/windows/bridges/desktop

Firefox śmiga na własnym silniku, ba, Mozilla pisze właśnie jego unowocześnioną wersję.

własna przeróbka i chodzi jak mucha w smole… Już pisałem kiedyś tydz temu aktual automat aktualne a jedna karta google mapy szukanie ulicy i freeze że trzeba było zab proces … Widziałeś jak syfi dysk ? Włącz Glary Utillites i procentowe uzycie dysku skanuj.

Polecam poogarniać na jakiej licencji masz prawo wydać ten program.

Skoro użyłem Gecko z licencją MPL v2, więc myślę, że nie jestem zmuszony do dystrybucji aplikacji zgodnie z licencją MPL, GPL (wirusowej), a mogę to zrobić przy użyciu własnej, albo Freeware bez udostępniania kodu źródłowego.

Hmm

  1. Responsibilities
    3.1. Distribution of Source Form

All distribution of Covered Software in Source Code Form, including any Modifications that You create or to which You contribute, must be under the terms of this License. You must inform recipients that the Source Code Form of the Covered Software is governed by the terms of this License, and how they can obtain a copy of this License. You may not attempt to alter or restrict the recipients’ rights in the Source Code Form.
3.2. Distribution of Executable Form

If You distribute Covered Software in Executable Form then:

such Covered Software must also be made available in Source Code Form, as described in Section 3.1, and You must inform recipients of the Executable Form how they can obtain a copy of such Source Code Form by reasonable means in a timely manner, at a charge no more than the cost of distribution to the recipient; and

You may distribute such Executable Form under the terms of this License, or sublicense it under different terms, provided that the license for the Executable Form does not attempt to limit or alter the recipients’ rights in the Source Code Form under this License.
https://www.mozilla.org/en-US/MPL/2.0/

To brzmi, jakbyś jednak musiał udostępniać kod źródłowy.

Nie poddaje modyfikacji silnika Gecko, a jedynie korzystam z udostępnianych przez Mozille plików ich silnika. Aplikacja korzysta także z innych bibliotek udostępnianych przez zewnętrznych twórców na zasadzie wykorzystania komercyjnego i niekomercyjnego bez konieczności udostępniania kodu źródłowego, co jest określone w zapisach ich licencji (CPOL).

współpracuj z mozzilą będziesz miał wsparcie i łatwiejszą reklamę.

Niezależnie od tego wszystkiego, polecam po prostu otworzyć kod, udostępnić na GutHubie, podzielić się linkiem na Reddicie/Hacker News, poprosić DP o artykuł. Bo widzisz, tak właściwie, to nie istnieją sensowne kanały dystrybucji oprogramowania na Windowsie.