Wydłużony czas bootowania

Od dłuższego czasu borykam sie z tym problemem. Objawia sie on tym, że uruchamiają się niektóre programy, ale pasek startu jest zamrożony na jakiś czas, po czym jako statni uruchamia sie Kalendarz XP i już normalnie można korzystac z komputera. No i przy okazji AQQ nie uruchamia się w trayu.

Ostatni log z BootLog XP

Gdy odpiąłem kabel sieciowy, sytuacja zmieniła się i właściwie wszystko uruchomiło się normalnie (log). Dodam, że mam wyłączone “Udostępniania plików i drukarek w sieciach Microsoft Networks”. Nie jest w stanie stwierdzić, od kiedy tak jest, ale pamiętam, że stało się to z dnia na dzień, ale jakoś dopiero teraz postanowiłem się za to zabrać.

PS Mam Win XP Pro SP3.

Masz tu widzę programy nie potrzebne tak jak kalendarz czy coś start->uruchamianie->msconfig->uruchamianie powyłączaj takie “pierdoły” przy starcie(najlepiej zostaw antyvir i sterowniki(np. od głosu,ekranu)

pokaz zrzut z msconfig co się uruchamia przy starcie

Problem w zasadzie rozwiązany. Sprawdzałem, jaie mam usługi powłączane i zaciekawiła mnie usługa “hpqcxs08”. Wstukałem w Google i okazało się, że ktoś juz miał problem z długim uruchamianiem i był on związany właśnie z tą usługą - wystarczyło ją przestawić na tryb automatyczny. Poza tym odznaczyłem “Automatycznie wyszukuj foldery sieciowe i drukarki” i opóźniłem start AQQ o 10 s.