Wydobycie danych z laptopa

Nie jest to zwykły laptop, gdyż jego właściciel lekko mówiąc… uderzał go często ;/

I tak nie działa stacja dyskietek a wyświetlacz sie sypie. Poszedłby dolamusa, lecz są na nim dokumenty, które trzeba wydobyć. Jest to stary sprzęt, ma tylko port COM damski i męski oraz LPT - brakuje USB.

Myślałem, żeby w celu wydobycia danych połączyć dwa komputery kablem COM - COM (??). Na laptopie jest 20MB pamięci RAM i jakiś stary procesor, trudno mi go zidentyfikować, gdyż nie mam jak zainstalować tam zewnętrznej aplikacji (bra stacji CD). System Win95.

Istnieje coś takiego jak kabel COM - COM i w jaki sposób najlepiej wydobyć te dane. Może jakieś przejściówki z COM na USB (ale one często nie chcą działać) albo inny sposób…

a wyjęcie dysku??

Proponuje zakup przejściówki z Hdd 3,5 na 2,5 cale (koszt 20zł - 30zł)

Wtedy podłączysz dysk od tego laptopa do siebie do kompa i wszystko zgrasz na swój dysk.

Wolałbym kablami, aby można było cyklicznie dane kopiować.

Dla mnie wyjęcie HDD to nie problem, ale dla człowieka, który będzie na tym pracował - owszem.

wiesz co, wiem, że na pewno są kable i podłączane do coma i podłączane do lpt służące do łączenia PC-PC, były takie kiedyś, teraz ze względów chyba wiadomych :slight_smile: może być ciężko kupić taki kabel, może na allegro…

http://www.kompz.org/artykuly/sieci_lac … komputerow

JNJN , z Twojego linka widzę, że są opcje: kabel równoległy i szeregowy.

Myślę, że kabel równoległy byłby ok. Poszukam w sklepie z elektroniką albo allegro.

Tylko czy Win95 będzie supportował go :hmmm: