Wydobycie danych z pdf - przerobienie pdf

Mam problem ponieważ chciał bym wydobyś dane - teksty, zdjęcia czy np. tła z takiego dokumentu - http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/rat … ategia.pdf

/ źródło - http://um.warszawa.pl/v_syrenka/ratusz/strategia.php/

czy da radę to zrobić.

Z góry dzięki.

Narzędzie zaznaczenie zaznaczyć fragmend tekstu lub obrazek -kopiuj i wkleić w dowolnym edytorze tekstowym lub graficznym :slight_smile:

SolidConverter PDF i zrobisz wszystko co chcesz, wydobędziesz również tła umieszczone w dokumencie.

Sprawa jest prosta dokument nie jest zabezpieczony przed edycją.

Sposobem zaznaczi kopjuj działa jak również i SolidConverter PDF

ale jest jeden poważny mankament - błąd ponieważ ani jednym ani drugim sposobem nie daje rady przenieść polskich znaków ( zamiast nich są krzaczki ) czy ktoś ma pomysł jak to zrobić ??

Pozdrawiam.

SolidConverter PDF >> Konwertuj do Worda i teraz możesz zmieniać " krzaczki" na polskie litery - stosujesz , gdy chcesz wprowadzić jakieś zmiany w tekście.

Możesz również poszukać i zainstalować odpowiedni rodzaj czcionki zastosowanej w dokumencie pdf.

Jeżeli zależy Ci tylko na skopiowaniu określonego fragmentu tekstu jako obrazu to:

Adobe Reader >> Pasek narzędzi >> Narzędzie zdjęcie i masz tekst z polskimi czcionkami.

Gdzie to kodowanie mam zmienić w SolidConverter PDF

Mam taki ekran:

hplovfnnq8kv08xn.gif

A czcionki próbowałem zainstalowac takie, tylko, ze niestety nigdzie nie mogę ich znaleźć np. - MetaPlusMediumPl-Italic, DINPl-Light

Piotrwx napisał:

“Krzaczki” zmieniasz nie w SolidConverter PDF, a w Wordzie - no wymaga to trochę pracy, ale cóż zrobić jak Ci tak bardzo zależy na tym dokumencie.

Według mnie najlepszym tego typu programem jest ABBYY PDF Transformer. Nie ma żadnych krzaczków, przerabia wszystko idealnie.

berni_ napisał:

Ciekawe czy w tym programie jesteś w stanie wydobyć oddzielnie tekst, obrazy umieszczone w dokumencie i grafikę tła.

A o to pytał Piotrwx.

Dzieki wszystkim za zainteresowanie.

Praca udana, a skorzystałem z 2 programów:

Adobe Reader - kopiowanie grafiki i tła

oraz

ABBYY PDF Transformer - do kopiowania tekstu - jako jedyny potrafił poprawnie przenieść pismo z polskimi znakami.