Wydobycie danych z pdf - przerobienie pdf

(Admin) #1

Mam problem ponieważ chciał bym wydobyś dane - teksty, zdjęcia czy np. tła z takiego dokumentu - http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/rat ... ategia.pdf

/ źródło - http://um.warszawa.pl/v_syrenka/ratusz/strategia.php/

czy da radę to zrobić.

Z góry dzięki.

(Marco67) #2

Narzędzie zaznaczenie zaznaczyć fragmend tekstu lub obrazek -kopiuj i wkleić w dowolnym edytorze tekstowym lub graficznym :slight_smile:

(system) #3

SolidConverter PDF i zrobisz wszystko co chcesz, wydobędziesz również tła umieszczone w dokumencie.

Sprawa jest prosta dokument nie jest zabezpieczony przed edycją.

(Admin) #4

Sposobem zaznaczi kopjuj działa jak również i SolidConverter PDF

ale jest jeden poważny mankament - błąd ponieważ ani jednym ani drugim sposobem nie daje rady przenieść polskich znaków ( zamiast nich są krzaczki ) czy ktoś ma pomysł jak to zrobić ??

Pozdrawiam.

(system) #5

SolidConverter PDF >> Konwertuj do Worda i teraz możesz zmieniać " krzaczki" na polskie litery - stosujesz , gdy chcesz wprowadzić jakieś zmiany w tekście.

Możesz również poszukać i zainstalować odpowiedni rodzaj czcionki zastosowanej w dokumencie pdf.

Jeżeli zależy Ci tylko na skopiowaniu określonego fragmentu tekstu jako obrazu to:

Adobe Reader >> Pasek narzędzi >> Narzędzie zdjęcie i masz tekst z polskimi czcionkami.

(Admin) #6

Gdzie to kodowanie mam zmienić w SolidConverter PDF

Mam taki ekran:

hplovfnnq8kv08xn.gif

A czcionki próbowałem zainstalowac takie, tylko, ze niestety nigdzie nie mogę ich znaleźć np. - MetaPlusMediumPl-Italic, DINPl-Light

(system) #7

Piotrwx napisał:

“Krzaczki” zmieniasz nie w SolidConverter PDF, a w Wordzie - no wymaga to trochę pracy, ale cóż zrobić jak Ci tak bardzo zależy na tym dokumencie.

(system) #8

Według mnie najlepszym tego typu programem jest ABBYY PDF Transformer. Nie ma żadnych krzaczków, przerabia wszystko idealnie.

(system) #9

berni_ napisał:

Ciekawe czy w tym programie jesteś w stanie wydobyć oddzielnie tekst, obrazy umieszczone w dokumencie i grafikę tła.

A o to pytał Piotrwx.

(Admin) #10

Dzieki wszystkim za zainteresowanie.

Praca udana, a skorzystałem z 2 programów:

Adobe Reader - kopiowanie grafiki i tła

oraz

ABBYY PDF Transformer - do kopiowania tekstu - jako jedyny potrafił poprawnie przenieść pismo z polskimi znakami.