Wydobycie logosów z warstwy - photoshop


(Sb12) #1

Cześć,

Jestem totalnym laikiem w dziedzinie grafiki komputerowej, stąd moje pytanie kieruję do Was, ekspertów.

Jak mam wydobyć te trzy logosy do oddzielnych plików, żeby później móc wstawić je np. do filmików?

Chodzi o tę sytuację: http://imageshack.us/photo/my-images/19/projektor.jpg/

Będę wdzięczny za odpowiedź


(Marcin1990) #2

Podeślij logotypy w większej rozdzielczości, narazie podsyłam coś takiego:

dm-YU99.png

dm-JAUV.png


(Sb12) #3

marcin.sz , Rzecz w tym, że nie mogę. Informatyk wysłał mi photoshopowy plik z tymi logosami wklejonymi do pliku i nie mam zielonego pojęcia jak je z niego “wyjąć”. One dają się powiększyć, są w większej rozdzielczości, ale nie mogę ich wyekstraktować. Tam jeszcze jest napis u dołu, który też powinien się na filmiku znaleźć i też wydobyć go nie mogę.


(Xanthia) #4

Zwyczajnie, wyłączaj warstwy (okno warstw ikonka oka) aż trafisz na logotypy, przerzuć je do innego pliku (drag’n’drop) i gotowe. Jeżeli są w krzywych można je bezstratnie skalować podobnie jeśli są to obiekty inteligentne.


(Sb12) #5

Xanthia , Przepraszam za upierdliwość, ale zaprezentowanym przez Ciebie sposobem także mi się nie udało. Czy nie byłoby z mojej strony nadmierną bezczelnością prosić o bezpośrednią pomoc z moim problemem?

Trudno, spróbować nie zaszkodzi. Oto link do pliku: będę przeogromnie wdzięczny za okazaną pomoc.

http://www.sendspace.pl/file/f48cc3803531562721bf902


(Xanthia) #6

http://ubuntuone.com/0MjhARdAhLJ8EN4cL3QgWY

http://ubuntuone.com/0TTv6QeDGA8Cu8VtOnPr85

Proszę.

Tyle się da wyciągnąć z tego pliku, masz w png, możesz sobie je przeskalowywać.


(Ewastefanowicz8) #7

Jeśli jest jednolite tło a raczej w przypadku znaków graficznych firm jest ono takie to po prostu w photoshopie wybierasz gumkę tła i wymazujesz tło (gumka dzala fajnie bo wymazuje tylko tło a nie znak graficzny). Jeśli jest inaczej to szparujesz albo stosujesz inteligentne zaznaczanie czy cos takiego nie pamiętam jak to sie nazywa ale na tutach na youtube jest na pewno… wpisz sparowanie w photoszopie itd.

P.S

pamiętaj żeby zapisać w takiej formie aby podczas wstawiania tego do filmiku nie było znów tła, nie powiem jak ta funkcja się nazywa bo nie pamiętam ale ona jest jednakowa w przypadku wszystkich programów graficznych najczęściej stosuje się tę opcje w ID przy składaniu tekstu z grafika.