Wydobycie programu z systemu

Witam :slight_smile:

Na jednym z firmowych komputerów mam autorski program, napisany przez firmę, która już nie istnieje.

Program jest dość stary i służy do obsługi pewnych urządzeń przez port COM.

Zaszła konieczność przeinstalowania systemu i mam problem, ponieważ nie mam instalki tego programu (w czasie instalacji nie miałem do czynienia z firmą),

a nie mam żadnego sposobu zdobycia jej.

Moje pytanie brzmi: Jak mogę wydobyć ten program z systemu?

* Na pewno znajduje się on na liście Dodaj / usuń programy [czyli był zewnętrzny instalator, ale nie ma deinstalatora]

* Samo skopiowanie katalogu z programem powoduje wyświetlenie błędu o wystąpieniu nieznanego wyjątku.

* W rejestrze jest sporo wpisów od tej aplikacji

* Aplikacja nie jest zabezpieczona w żaden sposób

* Działa na pewno na windows xp sp1, xp sp2, oraz win 2k sp2, sp4 (oraz jest na tych systemach obecnie zainstalowana)

* Program uruchamia się z pliku start.exe (razem z nim w folderze jest ok 8 blików bibliotek).

Czy jest jakiś program do ‘wydobycia’ programu z systemu?

Coś jak drivergenius (do sterowników), tyle, że do programów?

Pozdrawiam :slight_smile:

  1. Podaj nazwę i producenta tego programu. Tu (to tak przy okazji) ale przede wszystkim na jakichś forach branżowych. Podzwoń po podobnych firmach. Może ktoś ma gdzieś instalkę tego programu i cię poratuje. Skoro program nie jest niczym zabezpieczony, to pewnie wystarczy jakiś s/n albo i nawet dowód zakupu, żeby od strony prawnej było wszystko OK.

  2. Szansa nikła, bo byś już na to sam wpadł,ale… uchował się gdzieś w systemie jakiś log z instalacji tego programu? Jeżeli jest i jest “human readable” może wyciągniesz z niego gdzie i jaki pliki i wpisy w rejestrze potrzebuje. Najpewniej chodzi o jakieś mniej lub bardziej popularne biblioteki dll pakowane do %windir%\System lub %windir%\system32

  3. Ten wyjątek, to tak zupełnie nic nie mówi? Ani śladu w dzienniku zdarzeń, itp, itd? A może Process Monitor (google: sysinternals, Process monitor) wskaże gdzie się wykłada uruchomienie programu?

3a Uruchom Proces Monitor i (z tej samej “fabryki” :slight_smile: ) Process Explorer na komputerach gdzie to póki co działa poprawnie i obadaj jakie pliki są wczytywane do pamięci czy też w inny sposób używane podczas działania programu.

A gdybyś oprócz folderu z programem skopiował także wpisy rejestru i biblioteki do których się odwołuje to na 95% by działało.

zwykle wystarczą wpisy z HKLM\Software i HKCU\Software (HKLM = H** K EY_ L OCAL_ M**ACHINE).