Wydobycie prywatnych informacji

Witam. Mam pytanie. Jaką technikę używają hackerzy do wydobywania prywatnych danych???

Jedna osoba mi powiedziała mój adres, numer telefonu, imie i nazwisko (prawidłowe), a ja nigdzie tego praktycznie nie podawałem…

Chcę się dowiedzieć jakie są te techniki, jak wyszukiwać numery itp. za ich pomocą oraz jak się zabezpieczyć przed tego typu atakami.

Wiele firm z którymi zawierasz umowę np. telefon, banki itp. udostępniają dane osobowe. Myślisz, że pomimo zapisu, że tego nie robią to na prawdę tego nie robią? Znając życie jest wiele sposobów by to ominąć.

A te wasze Facebooki i inne? Dalej z tego korzystajcie :lol:

Jedna osoba namierzyła numer kogoś po profilu na FB.

Ale nie mam zielonego pojęcia jak ona to zrobiła.

Profil daje informacje o imieniu, nazwisku i miejscu zamieszkania? Więc reszta to kwestia książki telefonicznej.

Rzeczywiście strasznie tajne dane ;p Nikt nie wie jak się nazywasz, gdzie mieszkasz, a nr tel jest strzeżony niczym pin do karty płatniczej ;p Przecież takie dane kontaktowe to się w wielu miejscach zostawia, a Internet to nie jakiś odrębny, odizolowany świat.

Może masz 14 lat, może pochodzisz z Lublina lub okolic, może masz nr GG w którym są 2 po cyfry 7 i 9?

Pewnie więcej bym znalazł, nie chce mi się szukać bo mi to nie potrzebne a i tak nie wiem czy to aby na pewno Twoje dane.

Ostatnio popularna jest socjotechnika.

Może masz 14 lat, może pochodzisz z Lublina lub okolic, może masz nr GG w którym są 2 po cyfry 7 i 9?

Pewnie więcej bym znalazł, nie chce mi się szukać bo mi to nie potrzebne a i tak nie wiem czy to aby na pewno Twoje dane.

Mam 15 lat… (ale blisko byłeś). Pochodzę z okolic Lublina… GG się zgadza… Jak zdobyłeś te dane??

Użył google’a… :wink:

Numer można zastrzec… :wink:

Ale to nic nie daje, dalej dzwoni telespam, głównie operatorzy choć i zdarzyły się oferty w stylu super garnki za 3000zł itd.

Generalnie jeżeli chociaż raz podałeś gdzieś swoje dane, to nie ma pewności czy później nie zostały sprzedane dalej.

Ale w ten sposób nie wymaże się go z wydanych wcześniej książek telefonicznych.

Można, ale trzeba to zrobić zanim pójdzie w świat.

No raczej trudno zastrzec numer tak, żeby własny operator go nie znał. :stuck_out_tongue:

A te oferty handlowe nie dzwonią na podstawie książki, oni po prostu losują numery.