Wydruk lekko przesunięty (nie idealnie na środku strony)

Hej, z góry przepraszam, jeżeli to złe miejsce na ten temat, ale lepszego nie znalazłem.

 

Chodzi o to, że nie drukuje mi dokumentu centralnie na środku strony - opiszę to na przykładzie obramowanie strony. Jak wezmę podgląd, to wszystko wygląda świetnie, a jak wydrukuję, to lewa krawędź obramowania jest odsunięta od krawędzi strony o niecałe 7 mm, a prawa dokładnie o 10 mm, czyli centymetr. Co zrobić, żeby drukowało mi idealnie na środku? Proszę o pomoc, pilne!

Wormek2, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

obraz musisz dostosować do wydruku czyli najlepiej zrób prostokąt o wymiarach A4 - 10 mm i względem niego wyśrodkuj to co chcesz drukować.

Dokładnie tak można zrobić prostokąt o wymiarach A4 (210 mm x 297 mm) i względem wyśrodkować. Również kwestia jest taka że zależy jaki program używasz, oraz co to jest za dokument, bo niestety papier ma to do siebie że podczas wydruku się rozciąga i zawsze właśnie wychodzą takie marginesy, również w aplikacji którą używasz możesz zmienić marginesy na mniejsze. Proszę podaj informację jakiej aplikacji używasz do tego dokumentu, bo to co zostało napisane jest troszkę niejasne, bo nie wiadomo o jakie oprogramowanie chodzi i o jaki plik. 

Problem też może leżeć po stronie drukarki która np. krzywo podaje papier. Na co dzień przy druku tekstu tego zazwyczaj tak dobrze nie widać.