Wydrukowanie grafiki jakie wymiary i koszty?

Witam, chciałbym wydrukować koleżance Plakat Michaela Jacksona i mam takie pytanie jak jest on w rozdzielczosci 900x597 pikseli to w cm ile może mieć wydrukowane aby dobrze wyglądał? i jeszcze ile też na cm jest 1024x868? I jeszcze jedno pytanie ile to będzie kosztować? mniej więcej przynajmniej. Papier taki jakiś połyskowy twardy. Wielkość no duży aby efektownie wyglądał proszę o odpowiedz i z góry dziękuje.

Otwórz go w Photoshopie i wejdź w zakładkę w menu głównym obraz --> rozmiar obrazu i tam Ci sie pokaże w jakiej maksymalnej rozdzielczości możesz go wydrukować :slight_smile:

wg mnie plik trochę zbyt mały do plakatowego wydruku… ale może trzeba by zobaczyć i ewentualnie trochę się z nim pobawić…

poczytaj - http://www.chip.pl/artykuly/tips-tricks … ie-plakatu

jeśli chodzi o koszt to zależy on oczywiście od miejsca gdzie drukujesz :stuck_out_tongue: a także papieru na jakim drukujesz w moim przypadku wynosił 75-90zł za m2.

ok dzięki teraz jeszcze potrzebuje informacji dotyczących ceny mniej więcej i gdzie mogę znaleść taką grafikę aby wyglądała efektywnie

za mały zdecydownie.

Spróbuj zwiększyć do rozdzielczość 300 DPi i zobacz czy nie stracił na jakości.

Mi się udało rozciągnąć zdjęcie wymiarów 800x1076 pikseli do wymiaru kartki A4 2480x3508 i na ścianie wygląda idealnie.

Zresztą chodzi o tą panią z tej grafiki

gallery/image_page.php?album_id=172&image_id=2347

A plakat jaki zrobiłem dla akcji koniecPZPN udało się z rozmiaru własnie kartki A4 rozciągnąć dosyć pokaźnie do wielkich rozmiarów bez straty jakosći. Takze działaj.

Jeśli chodzi o wydruk pojedyńczego plakatu; poszukaj firm zjmujących się wydrukami wielkoformatowymi (poltery solwentowe lub latexowe) koszt wydruku jest uzależniony od podłoża i jakości (rozdzielczości) wydruku oraz rodzaju wykończenia.

Ceny zaczynają sie od 25zł/m2 do 90zł/m2 przy dodatkowym zalaminowaniu folią UV. Przy solwencie należy się liczyć z niezbyt przyjemnym zapachem związanym z użytym rozpouszczalnikiem w farbach dla tego lepiej je zalaminować.

Tylko że niektóre typy Ploterów potrafią odzwierciedlić zaledwie 70% gramutu (przestrzeni barwnej) sRGB co spowoduje że można zgubić pewne kolory a w efekcie przejścia tonalne i szczegóły na fotkach.

Przy większym nakładzie można poszukać jakiejś firmy zajmującej się wydrukiem cyfrowym. Tu jakość plakatu powinna być znacznie lepsza.

Co do przeliczania dpi / wymiar zadruku polecam zaznajomić się z artykułem: http://www.fototv.pl/artykuly/cyfrowa-ciemnia/dpi.html

lub: http://www.fizykon.org/foto/pfc_obrobka … _na_cm.htm

ale z tego co pamiętam to 1 px to ~ 0,3mm przy rozdzielczości 300dpi.

Jeśli chodzi o sam artwork z “JM” to jest problem natury prawnej i nie kazda firma zgodzi się na wydruk jeśli nie posiadasz praw do kożystania

z danego pliczku. Czasem wystarczy odpalić fotkę i ją przerobić w PH lub Ilustratorze tak aby nie była podobna do oryginału i już będzie OK.