Wydzielenie zdjęć z pliku VOB

Witam, z góry przepraszam jeśli piszę w złym dziale.

Potrzebuję wydzielić zdjęcia ze slajdów, które znajdują się w pliku VOB. To jest płyta z wesela, a na niej są zdjęcia które są w pokazie slajdów z dołączoną muzyką. Potrzebuję same zdjęcia, oddzielić od muzyki, slajdu i przejść, zwykłe zdjęcia w formacie jpg. Da się coś takiego zrobić? Prosiłbym o poradę, jak tego dokonać, najlepiej jakimś bezpłatnym programem - chyba że nie ma takiego to mogę poszukać wśród znajomych płatnego, może ktoś akurat go będzie mieć:-)

Pozdrawiam, i liczę na Waszą pomoc.

Możesz to zrobić w Media Player Classic.

Otwierasz w nim plik *.vob i podczas odtwarzania (lub na pauzie) wciskasz [ALT} + (Plik -> Zapisz zdjęcie).

Musisz pamiętać, że rozdzielczość takiej fotki to max. 720 x 576.

Spróbowałem Twojego sposobu - to jest zwykle robienie “print screenów” - bo zdjęcia zapisują się wraz z efektami, czyli jak jest pionowe zdjęcie to ono ma po bokach tło. Tak, wiem, że można usunąć to w paincie ale jeśli miałbym robić 1000 screenów i 500 z nich w paincie wycinać, by mieć zdjęcia kiepskiej jakości to się chyba nie opłaca. Chodziło mi raczej o coś takiego by tamten plik rozłożyć na części pierwsze - osobno muzyka, osobno zdjęcia. Ale może zbyt wiele wymagam, może nie da się tego “rozczepić”…

Wczytaj *.vob do np. Windows Movie Maker lub innego programu do edycji i montażu filmów.

Wrzuciłem plik vob do Windows Movie Maker, próbowałem zarówno z jednym jak i z drugim z większych plików, lecz za każdym razem gdy daję tam “odtwórz” to leci wyłącznie muzyka z podkładu. Akurat w WMM nigdy nie miałem okazji pracować więc nie wiem, czy da się tam jakoś oddzielić zdjęcia od muzyki, ale ja takiej opcji nie widzę po wstępnych oględzinach programu.

Zdjęć źródłowych nie wydzielisz z materiału. Ich rozdzielczość jest konwertowana do 720x576 w trakcie przygotowywania prezentacji.

No to kiepsko… Czyli, nie ma szans na ich “wyciągnięcie” w inny sposób niż robienie screena co zdjęcie?

Nie ma innej możliwości. Spróbuj skontaktować się z osobą, która zrobiła ten pokaz. Może jeszcze ma materiały źródłowe.

Niestety, jest to nie możliwe. No cóż, skoro nie ma, to temat można zamknąć, a użytkownikom gargamel.pce oraz Dyzio23 dziękuję za odpowiedzi.