Wydzielenie zdjęć z pliku VOB


(Antekzabrze) #1

Witam, z góry przepraszam jeśli piszę w złym dziale.

Potrzebuję wydzielić zdjęcia ze slajdów, które znajdują się w pliku VOB. To jest płyta z wesela, a na niej są zdjęcia które są w pokazie slajdów z dołączoną muzyką. Potrzebuję same zdjęcia, oddzielić od muzyki, slajdu i przejść, zwykłe zdjęcia w formacie jpg. Da się coś takiego zrobić? Prosiłbym o poradę, jak tego dokonać, najlepiej jakimś bezpłatnym programem - chyba że nie ma takiego to mogę poszukać wśród znajomych płatnego, może ktoś akurat go będzie mieć:slight_smile:

Pozdrawiam, i liczę na Waszą pomoc.


(Michal Widlak) #2

Możesz to zrobić w Media Player Classic.

Otwierasz w nim plik *.vob i podczas odtwarzania (lub na pauzie) wciskasz [ALT} + (Plik -> Zapisz zdjęcie).

Musisz pamiętać, że rozdzielczość takiej fotki to max. 720 x 576.


(Antekzabrze) #3

Spróbowałem Twojego sposobu - to jest zwykle robienie “print screenów” - bo zdjęcia zapisują się wraz z efektami, czyli jak jest pionowe zdjęcie to ono ma po bokach tło. Tak, wiem, że można usunąć to w paincie ale jeśli miałbym robić 1000 screenów i 500 z nich w paincie wycinać, by mieć zdjęcia kiepskiej jakości to się chyba nie opłaca. Chodziło mi raczej o coś takiego by tamten plik rozłożyć na części pierwsze - osobno muzyka, osobno zdjęcia. Ale może zbyt wiele wymagam, może nie da się tego “rozczepić”…


(Michal Widlak) #4

Wczytaj *.vob do np. Windows Movie Maker lub innego programu do edycji i montażu filmów.


(Antekzabrze) #5

Wrzuciłem plik vob do Windows Movie Maker, próbowałem zarówno z jednym jak i z drugim z większych plików, lecz za każdym razem gdy daję tam “odtwórz” to leci wyłącznie muzyka z podkładu. Akurat w WMM nigdy nie miałem okazji pracować więc nie wiem, czy da się tam jakoś oddzielić zdjęcia od muzyki, ale ja takiej opcji nie widzę po wstępnych oględzinach programu.


(Adam Bialek) #6

Zdjęć źródłowych nie wydzielisz z materiału. Ich rozdzielczość jest konwertowana do 720x576 w trakcie przygotowywania prezentacji.


(Antekzabrze) #7

No to kiepsko… Czyli, nie ma szans na ich “wyciągnięcie” w inny sposób niż robienie screena co zdjęcie?


(Adam Bialek) #8

Nie ma innej możliwości. Spróbuj skontaktować się z osobą, która zrobiła ten pokaz. Może jeszcze ma materiały źródłowe.


(Antekzabrze) #9

Niestety, jest to nie możliwe. No cóż, skoro nie ma, to temat można zamknąć, a użytkownikom gargamel.pce oraz Dyzio23 dziękuję za odpowiedzi.