[Wydzielone z] Windows 8.1 PRO 64-bit PL - NOŚNIK

Posty wydzielone z dyskusji:



To legalne?

A co w tym ma być nielegalnego?

Acha czyli kupując w sklepie to te 400-500 zł w zalezności od wersji Windowsa to za licencje od zawsze?

Ciągle nie doczekałem się na odpowiedź z Twojej strony, ale dzięki za podbijanie tematu.

"Czy Licencjobiorca może przenieść oprogramowanie na inny komputer lub przypisać je do innego użytkownika? Licencjobiorca może przenieść oprogramowanie[…] Aby dokonać takiego przeniesienia, Licencjobiorca musi przenieść bezpośrednio na tę inną osobę oryginalny nośnik, certyfikat autentyczności, klucz produktu oraz dowód zakupu, a ponadto nie może zachować żadnych kopii oprogramowania. […] " i " Ponieważ oprogramowanie jest licencjonowane, a nie sprzedawane, Microsoft zastrzega sobie wszelkie prawa […] nieudzielone w sposób wyraźny w niniejszej umowie. W szczególności niniejsza licencja zakazuje Licencjobiorcy: oddzielnego wirtualizowania lub korzystania z funkcji oprogramowania, publikowania, kopiowania (w celu innym niż wykonanie dozwolonych kopii zapasowych), wypożyczania, wynajmowania lub wydzierżawiania oprogramowania, przenoszenia lub przepisywania oprogramowania (poza przypadkami dozwolonymi niniejszą umową); "

1 polubienie

Czyli nie legalne bo sprzedaje bez licencji, klucza i dowodu zakupu. To równie dobrze mógłbym wypalić ISO na DVD i za 3 dychy sprzedawać bez klucza i licencji i idac za pytaniem freshmeat było by to legalne bo czy to nośnik oryginalny w przypadku płyty DVD czy wypalony w domu to ten sam obraz o ile pobrany z serwerów producenta oprogramowania, a system to oprogramowanie.

Nielegalne, a niezgodne z licencją, to dwie różne rzeczy. Wg licencji MS, nie można odsprzedawać ich oprogramowania w wersjach OEM. Prawo stanowi jednak inaczej i to ono jest tutaj ważniejsze.

PRO to nie BOX.

A gdzie coś takiego napisałem? Proszę czytać ze zrozumieniem.

Sprzedajesz nośniki z wersji OEM czy BOX?

Szkoda mi czasu na jałowe dyskusje. Przeczytaj moje posty jeszcze raz, ze ZROZUMIENIEM.

A Ty przemądrzały człowieku przeczytaj zacytowany fragment i licencji przez kolege wyżej też ze zrozumieniem.

W którym miejscu napisałem żę chcę “przenieść” licencję? Zrozum - co to cytujesz, to zapisy licencji, nie polskiego prawa. A polskie prawo nie zabrania odsprzedaży płyt. Licencją MS można sobie podetrzeć tyłek. Jeżeli uważasz że łamię polskie prawo - zgłoś to na policję. Ale wiem że tego nie zrobisz, tylko dalej będziesz bił pianę.

Tylko sprzedając nośnik łamies zlicencje Microsoft i ktoś kto kupi automatycznie staje się piratem. Licencja dotyczy tez nośnika, a nie tylko klucza do aktywacji.

freshmeat, możesz sprzedawać system, zgodnie z prawem, nośnik z oprogramowaniem wraz z licencją jest Twój, ale:

  1. Informujesz kupca, że nabycie nośnika nie upoważnia do korzystania z niego (w przeciwnym wypadku kupiec może zarzucić Ci oszustwo, bo znałeś umowę i wiesz, ze nośnik =/= licencja).
  2. W razie kłopotu MS, opierając się o zapisy licencji, udowodni, że co najmniej korzystałeś z nielinczowanego oprogramowania tzn. nielegalnego (bo zawarłeś umowę i ją złamałeś, tzn. nie miałeś licencji).
    Garoz i Ty mówicie o dwóch innych sytuacjach, Ty nie chcesz sprzedać starego systemu (co jest legalne), Ty chcesz korzystać i sprzedać nośniki dalej, co rodzi pytanie: a w jakim celu ktoś ma kupić?. Chcesz zjeść ciastko i sprzedać ciastko, tak się nie da.
  3. Dla policji/prokuratury będziesz na dzień dobry pirat, może się wybronisz, ale komp poleży z pół roku w depozycie, przetrzepią Ci dysk dokładnie i poszukają czy coś więcej nie masz, a smrodku będzie :wink:
    Cała ta sytuacja jest analogiczna do “serwisów piszących wzory prac” lub “sprzedających ziołowe artykuły kolekcjonerskie” tzw. dopalacze, biznes legalny tak długo jak ktoś się zainteresuje.
    Rób jak chcesz, my ostzregliśmy Cię, że od strony prawnej wkraczasz na bardzo śliski grunt.

Nalezy dodac, że nigdy nie wiesz kto kupi od Ciebie czy np. nie kupi Policjant, albo prokurator lub ktoś z ich rodziny i wtedy lezysz i kwiczysz. Gdyby nośnik (DVD lub pendrive) nie był róœny licencji to MS sprzedawałby to oddzielnie, albo poprostu sama licencję, ale sama licencja nic nie da bez źródła plików.

Weźcie głęboki oddech i pomyślcie powoli…

On nie sprzedaje licencji tylko nośnik z OS, na którym nigdzie nie ma klucza licencyjnego, on nie przenosi licencji, on sprzedaje DVD z OS, który możesz zainstalować na kompie i podajesz klucz z naklejki, jeżeli jest zgodny z wersją OS na DVD. Zdradzę wam coś, taki nośnik możecie zrobić sami, pobierając obraz systemu ze strony MS, wiecie, że będzie na brzydkim niepopisanym DVD wtedy, albo penie, a tu możecie sobie kupić piękne brandowane DVD, jakże ładnie będzie wyglądało na napędzie…

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.