[Wydzielono] Jak włączyć Aero w Win7!

podbijam temat 

Od razu opiszę cały problem:

kupiłam laptopa bez systemu - Lenovo G50-30, zainstalowałam system Windows 7 Home Premium

(było z tym sporo problemów, ale w końcu się udało, może być trochę w BIOSie poprzestawiane -  czy to coś szkodzi?) 

No i nie ma aero (tak - włączyłam w kompozycjach, na prawdę nie ma)

sterownik od grafiki sam się załadował, resztę musiałam instalować.

poza tym tnie okropnie. mam 8GB ramu, a chodzi jak by miał 1 :frowning: nawet w pasjansa nie idzie grać

(przyśpieszanie systemu jest na maxa)

przeszukałam już neta i nic nie działa :frowning: może tutaj jacyś mądrzy ludzie mi pomogą?

Daj screena z Menadżera Urządzeń zobaczymy czy są wszystkie sterowniki i brak konfliktów.

Zainstaluj pobrany od producenta bo to podstawa do tego czy windows pozwala włączyć AERO

ok jest screen. 

ten trójkącik żółty pojawił się po DRUGIM zainstalowaniu windowsa. po pierwszym nic nie było - a to i tak nie od grafiki

 

 

jak kliknę w aktualizuj sterownik to pokazuje się, że jest aktualny

 

a jak biorę sterownik od grafiki ze strony lenovo i próbuję zainstalować, to wyskakuje mi, że jest zainstalowany taki sam lub wyższy i nie chce reinstalować

Bardziej mnie interesuje nieznane urządzenie daj identyfikator sprzętowy.

http://www.youtube.com/watch?v=ZoxwJvVrseU

PS. lepiej sama nie szukaj bo może być więcej kłopotu niż pożytku. Daj te wartości na forum. Przy okazji też z tej karty sieciowej.

Czemu ? skoro na stronie Lenovo jak byk stoi - wybrać system, wersję i są wszystkie sterowniki.

 

kolejność

Chipset

Grafika

Audio

Kolejność reszty bez znaczenia

 

 

Naet można podać nr seryjny i pokaże specyfikację (przydatne w przypadku różnych odmian laptopa)

Tak tylko po co wszystkie pobierać jak teoretycznie brakuje dwóch :slight_smile:

nieznane urządzenie:

ACPI\VPC2004

*VPC2004

 

Realtek PCIe GBE Family Controller

PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_381617AA&REV_10

PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_381617AA

PCI\VEN_10EC&DEV_8168&CC_020000

PCI\VEN_10EC&DEV_8168&CC_0200

 

a pewny jestes, że poinstalowane konkretne stery a nie te wbudowane w windę ?

na stronie lenovo, jak szukam dokładnie do g50-30 dla win7 32bit to wyskakuje mi jakieś shareit tylko :confused:

Pierdoły te sterowniki nić wspólnego na pewno nie mają z AERO. Może wrzuć smart dysku do oceny jak laptop używany? Rozumiem, że Windows 7 na pewno Home Premium nie Basic?

 

http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe

na pewno home premium.

 

ściągnęłam ten program i co mam nim sprawdzić?

Zakładka Health.

Dysk OK. Może jednak zainstaluj system x64. Tak jakoś nie widzę sensu pchać się w x86 przy 8GB ramu.

mam tylko taki. myślisz, że na x64 będzie aero? to tylko to? (chodzi o 64 bity? - tak się upewniam :smiley: )

bo ogólnie cały bios i wszystko było pod win8. musiałam coś tam pozmieniać i w ogóle… 

Tym razem wydzieliłem do osobnego tematu, podpinki nie są mile widziane na tym forum, masz problem, załóż wątek.

Tak chodzi o 64 bity. Nie wiem czy będzie aero powinno być na tym systemie ale jak widać nawet sterowników oficjalnie nie ma do x86

mam 32, ale ok. spróbuję. zobaczę czy dostanę 64 i jakby co jeszcze napiszę :wink:

Aby włączyć aero należy zainstalować sterowniki grafiki a następnie wykonać index wydajności systemu windows.