Wyeliminowanie Ukash poprzez rejestr?

Witam,

Jak w tytule ostatnio to jakaś plaga. Przez przypadek znalazłem takie cudo

i tutaj pytanie do Specjalistów od bezpieczeństwa.....czy to zadziała?

Pozdrawiam

To samo robisz otl (wywalasz z autostartu / usuwasz pliki). Więc dlaczego miałoby nie zadziałać ? Weź też pod uwagę, że nie każdy nie ma żadnych wpisów w autostarcie. Więc takie beztroskie usuwanie przez niedoświadczonych nie zawsze może być nieszkodliwe dla działania systemu :slight_smile:

Dlaczego sam nie sprawdzisz na virtualboxie?

Jeżeli ten wirus nie podmienia plików systemowych to usunięcie jego wpisów z autostartu go unieszkodliwi.

Bo nie posiadam i nie wiem z czym się to je :wink:

Nie jestem specjalista ale jak widze jak nasi Koledzy cieżko “tyraja” sprawdzając kilkadziesiąt raportów OTL może napisanie jakiejś instrukcji krok po kroku ułatwiło by sprawe?

Najlepiej uruchomić z CD - Kaspersky Rescue Cd i zaaktualizować bazy wirusów. Wtedy bezproblemowo usuniesz.

To chyba łatwiejsze…

No i tego typu płytka przyda się na później.

Jak wg ciebie miałby to napisać ktoś, kto nawet nie wie jak to złapać :slight_smile:

gdzie wy to łapiecie ? :smiley:

Sam jestem ciekaw :slight_smile: (znając życie jakieś piraty, więc nikt się nie przyzna :stuck_out_tongue: )

Też nie wiem, pierwsza strona forum działu Bezpieczeństwo na teraz to 17 tematów Ukash może by ich zapytać?

Często w pracy ( taka praca :wink: ) śledze na db “ostatnio na forum” i szczerze wkurzajace jest widzieć ukash ukash ukash. Stąd moje pytanie czy może nawet sugestia dla ludzi znających temat o napisanie czegos co może wyeliminować problem tych nieszczęśników :stuck_out_tongue:

Nie widziałeś wirusa twarzoksiążki :stuck_out_tongue: