Wygasanie domeny

Witam. Mam upatrzoną domenę która wygasa od miesiąca. Codziennie odwiedzam WHOIS i już 3-ci raz termin jest przedłużany, a przy nazwie cały czas widniał napis “oczekuje w kolejce na rejestrację”, a od teraz “usunięta z kolejki”. Nie ukrywam, że jestem zmęczony tym czyhaniem na tą domenę i ciekawi mnie czemu ten czas cały czas jest przesuwany?

Witam,

mogę się mylić, ale może po prostu na początku był podany termin “wygaśnięcia” domeny [taki za który zapłacił jej właściciel], a później rejestrator przedłużył go o jakiś czas jako “pierwszeństwo do przedłużenia domeny” dla jej właściciela.

Po max 10 dniach od rezerwacji i nie opłacenia domeny, wraca ona do puli wolnych domen.

Sprawdź wartość domeny, kto dokonuje rezerwacji i u jakiego registrara.

A potem rusz głową i wyciągnij wnioski, bo powodów jest sporo.

Prawdopodobnie domena jest rezerwowana przez automaty do przechwytywania domen. Kiedy domena jest zarezerwowana, wtedy można ją kupić na stronie serwisu przechwytującego albo na giełdzie domen. Gdy nie znajdzie się chętny, domena jest uwalniana, żeby właściciel automatu nie płacił za rejestrację. Potem znów domena jest rezerwowana i wystawiana na sprzedaż.

Ale jeśli była by kupiona przez inny serwis to zazwyczaj na kolejny rok a nie, że data jest przesuwana co kilka/kilkanaście dni.