Wygasanie monitora

OK zawodowa siadam do czego innego, ale mówimy minimalnej krajowej.
I dlatego można lepiej i taniej

Podobno to widać, tzn jak pograsz na monitorze będącym w stanie wyświetlić 160 klatek na sekundę, to jak wrócisz do 60 klatek, to odczujesz że coś nie tak. Co więcej, słyszałem opinię od ludzi mających monitory >200 hz, którzy po powrocie do 140hz odczuwali różnicę.

Fajnie by było żeby jakiś gracz się wypowiedział, bo ja tylko z opowieści. Jeszcze takiego nie kupiłem.

Z Twojej wypowiedzi „podobno, słyszałem”
Robię już ponad 20 w grafikowaniu różnym, monitorów nie pamiętam wszystkich
Ale jest DELL, HP, I AOC, może te przereklamowane IIAMY. i koniec
No tak acer, ci co nie potrafią w laptopy?:slight_smile:

Czyli mówisz, że wszelkie opinie tego typu Czy opłaca się kupić monitor 144hz do gier? Różnica między 60hz VS 144hz! - ESPORTWAY.PL to są wymysły? Grałeś na czymś co ma więcej niż 60hz czy byleś w jakiejś wymagającej drużynie esportowej? Nie pytam złośliwie, chcę ustalić czy masz jakieś doświadczenie w temacie czy oboje zgadujemy :wink:

A co z technologiami typu sync? FreeSync Demonstration - YouTube przecież jest ładniej i to akurat widać bez problemu.

Można jeszcze spróbować skorzystać z punktu przywracania systemu, przywrócić system z czasu kiedy było ok.

Czy monitor jest podłączony przewodem HDMI? Czy występował problem z niepoprawną rozdzielczością, obraz był zbyt duży lub mały przy natywnej rozdzielczości?

Monitor powinien pracować z rozdzielczością 1920 x 1080 (FullHD) i odświeżaniem 75Hz.

jest podłaczony HDMI. Nie było takiego problemu

Gra w którą grasz ma prawdopodobnie ustawioną inną rozdzielczość, albo odświeżanie, wtedy może migać obraz przy zmianie tych parametrów i przechodzeniu do Windowsa.
Sprawdź również czy masz odznaczone w zakładce Ekran HDR, oraz ewentualne dopasowywanie ekranu w celu oszczędzania energii.

podbił na karcie, tajemny program- koniec, prąd poszedł

A to nie ma powiązania, że jak przechodzi do Windowsa to przełącza się grafika stąd to przyciemnienie…może aktualizacja coś popsuła w trybie przełączania grafiki.

Czy wymagająca drużyna e-sportowa to grupa nastolatków napieprzających się do 3 nocy z kolegami z klasy, czy to już pro elita, która bez 240 następnego dnia dostanie po tyłku w szkole za zanizanie poziomu. :wink: ?

Druga kwestia, czy monitor 75, pomimo ustawień na 80kilka, tyle wyświetlał… :wink:
(Raczej nie…)

Chodzi mi o osoby, które realnie odczuwają korzyści z 200+ klatek na sekundę czy nawet z 140+ - tu pewnie już prędzej zwykły więcej grający nastolatek odczuje. Przy 200+ to raczej korzyści potrafi wyciągnąć tylko pro elita.

Sam jestem ciekaw jak to wygląda dlatego zadaję to pytanie, ale może to nie na tym forum :slight_smile:

Mniej bolą oczy po prostu. Korzyści z gry niema żadnych, tutaj elita niema nic do tego, jak ktoś jest dobry, to nawet na starym kineskopowym z odświeżaniem 60Hz złoi skórę.

Z innej beczki, mam np. śrubokręt za 150zł, zwykły wkrętak, takim za 10zł też odkręcę obudowę, ale mam ładny, wypasiony, wygodny, bo mi się podoba i robi dobre wrażenie. Skoro mnie stać, to sobie kupuję rzeczy, które sprawiają, że wygodniej się coś robi, tak samo jest z monitorem, skoro lepiej się czujemy patrząc na 165Hz to czemu nie? Ludzie płacą za napis na koszulce, a przecież to jest zerowa korzyść.

… ale ja się z tym zgadzam. Chodzi mi raczej o cyferkozę, coś na wzór loga z ogryzkiem, ale to dłuższy temat już.

Spójrz. Tyle odpowiedzi na twój post a nikt nie zapytał, jakiego systemu, Win 10 czy 11 a jesli 10 to która wersja i po jakiej aktualizacji (KB…). Ja bym zapytał.

Przecież ten monitor poprawnie obsługuje 75 niezależnie od wersji. Inne ustawienia to albo przekłamanie, albo błąd w sterownikach.

Samo się nic nie dzieje.
Czy monitor bez PC działa? A co jest w tym PC. Ja myślałem że OS
Jakoś przez coś, ten monitor był podkręcony. Co? Gdzies z tyłu panelu jest pokrętło?
Co twoim zdaniem potrzebuje monitor gdy go podłączysz do PC?
Co nieraz sie zmienia gdy następuje aktualizacja? Co mogło się stać gdy nawet po powrocie do 75 Hz są problemy?
Moze jednak dobrze wiedzieć co okreslenie „aktualizacja” w tym przypadku oznacza.
Funkcyjna, czyli zmiana wersji czy moze z Win 10 na 11. Update aktualizuje również sterowniki

nie do końca.
Przerobiłem z 10 klawiatur i myszek i przeprosiłem się z Logitechem.
Czasami to nie tylko logo.