Wygaszacz (?) a la bluescreen

Witam, mam taki problem, że gdy odejdę od komputeraz pojawia mi się ‘bluescreen’ Łindołsa i zaraz zaczyna wczytywać się tenże system. Tylko że w każdej chwili mogę wcisnąć escape i wracam do pulpitu. Ponadto net muli itd. więc podejrzewam że coś tam siedzi.

HiJack LOG

Jak potrzeba coś jeszcze to oczywiście dorzucę.

FIX:

Pobierz ComboFix, ale nie uruchamiaj

Wklej do notatnika:

File::

C:\WINDOWS\system32\lphc3bbj0etda.exe

C:\lich.exe


Driver::

ZZZsvc_lich

Plik -> zapisz jako -> CFScript.txt

Przeciągnij i upuść ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe tak jak tu ->

http://images24.fotosik.pl/270/2ee6248310a8813f.gif

Powinno się rozpocząć usuwanie i powstanie log, daj ten log na forum + nowy log z HijackThis.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to po restarcie usuń ręcznie folder C: ** Qoobox**

Hmm, trochę coś chyba pochrzaniłem. nowy hijack

A z CF mam problem, bo ten log mi się nie zrobił, a jak włączam teraz, to mam tylko niebieską konsolkę, gdzie niczego nie można zrobić.

W takim układzie:

Użyj SDFix

  1. Dwuklik na SDFix.exe następnie program wypakuje się na dysk systemowy (standardowo C:\SDFix)

  2. Zrestartuj komputer i wejdź do trybu awaryjnego (klawisz F8 przed bootem Windowsa)

  3. Wejdź do folderu z SDFix kliknij dwa razy na plik RunThis.bat

  4. Wciśnij Y nastąpi proces usuwania.

  5. Kiedy usuwanie się ukończy wciśnij dowolny klawisz (Any Key). Nastąpi restart komputera.

  6. Po restarcie SDFix uruchomi się ponownie, żeby dokończyć proces usuwania kiedy pojawi się w oknie programu Finished, wciśnij dowolny klawisz do zakończenia skryptu i załadowania ikon na pulpicie.

  7. Pokaż Report.txt znajdujący się w folderze SDFix.

Potem spróbuj jeszcze raz uruchomić Combo

SDFix A ComboFixa zaraz spróbuję.

Tak, teraz odpalił, ale po długim czasie. Może poprzednio po prostu byłem zbyt niecierpliwy

CF]

Aha, takie pytanie trochę nie w temacie, rzekłbym nubowskie. Jak zmienić żeby domyślną przeglądarką była Opera?