Wygaszacz ekranu uruchamiany jednym przyciskiem

Czy jest możliwe uruchamianie wybaszacza ekranu jakims zdefiniowanym przyciskiem? posiadam laptopa, i chcialbym mieć taką możliwość.

Z tego co wiem to raczej nie…ale moze sie myle…w kazdym badz razie, nigdy sie jeszcze z takim czyms nie spotkaem…bo pewnie nikomu to nie jest az tak bardzo potrzebne…przeciez mozna sobie ustawic czas po jakim wygaszacz sie uruchomi:)

można ustawić czas ale czasami odchodzisz na minutke, czasami na piec a czasami i na więcej … interesuje mnie cos takiego ze odchodząc od komp naciskam klawisz i pojawia sie czarny ekran lub monitor sie wylacza a jak przychodze to znowu naciskam klawisz i pojawia sie ekran z prośbą o podanie hasła.

wchodzisz we wlasciwosci na monitorze >wygaszacz ekranu>zasilanie>zaawansowane> i zaptaszkuj w opcjach drugie pole

Możesz sobie zainstalowac programik typu Webshots Desktop który ma opcję włączania wygaszacza po naciśnieciu przycisków Ctrl + S.

Nie trzeba tak daleko kopać. Wystarczy wejść we właściwości ekranu --> zakładka Wygaszacz ekranu —> wybrac screensaver i obok listy wygaszaczy zaznaczyć pole przy “Po wznowieniu chroń hasłem”

nastepujacy klucz rejestru jest odpowiedzialny za aktywację wygaszacza ekranu:

Hkey_Current_user\software\microsoft\windows\CurrentVersion\ScreenSavers

żeby nad wygaszaczem “zapanować” należy dodać do tego klucza w postaci ciagu znaków i nazwać ja Mouse Corners. Nadać jej wartośc -Y -N. Potem nacisnać F5 w celu odswieżania rejestru, gotowe ! teraz wygaszacz ekranu jest uruchamiany przez umieszczenie wskaźnika myszy w prawym górnym rogu ekranu. jeżeli wskaźnik znajdzie się w lewym dolnym rogu ekranu, wygaszacz jest wtedy wyłaczony. :slight_smile:

Narazie wybrałem najprostsze wyjście. Pliki w katalogu system32 o nazwie *.scr są odpowiedzialne za uruchomienie wygaszacza ekranu. Na pulpicie zrobilem sobie skrót do pliku uruchamiającego wygaszacz ekranu. Ale następne moje pytanie brzmi jaki program powoduje że jest wyłączany monitor np. po 10min?

Witam,

w XP Prawy klik na Pulpit i dalej:

Właściwości->Wygaszacz ekranu->Zasilanie->Schematy zasilania->Wyłącz monitor

i tu ustalasz czas.

Ja o tym wiem, tak samo możemy ustalić czas na włączenie wygaszacza ekranu a ja to pominąłem i włanczam sobie skrótem do pliku uruchamiającego wygaszacz, jaki plik powoduje wyłączenie monitora??

Na pulpicie, w skrócie do wygaszacza, wejść we wlasciwości i przypisać mu klawisz funkcyjny np. F12 od tej pory po nacisnięciu F12 będzie wskakiwać zadany wygaszacz.

W laptopie mam 3 klawisze funkcyjne - i jeden juz ustawilem sobie na wygaszacz ale pomimo wybrania calkowicie czarnego wygaszacza to przeciez ekran nadal jest wlaczony wiec ponawiam pytanie … czy ktos wie jaki program z XP (plik wykonujacy) odpowiada za wylaczenie ekranu, monitora?