Wygaszacz/Wyłączenie monitora, a czułość myszy

Mam problem, otóż mam ustawione, że monitor wyłącza się po 10min. Tyle, że moja myszka czasem robi figle, i kursor powoli porusza się po ekranie, bez ingerencji użytkownika, co powoduje ponowne, niepotrzebne włączenie monitora (to samo ma się do: Wygaszacz). Jak zrobić, aby koputer reagował tylko na gwałotwniejsze ruchy i aby mi się monitor niepotrzebnie nie włączał? (Proszę o napisanie i o wygaszaczu i o całkowitym wyłączeniu monitora).

No nie spotkalem sie nigdy z czyms takim.

Moze przeczysc myszke a problem poprostu zniknie. :slight_smile:

pewnie masz optyczna mysz sproboj zmienic podkladke

Panel sterowania > Mysz > Opcje wskaźnika …zmniejszasz szybkość/czułość.

Niekiedy pomaga aktualizacja sterów myszki/usunięcie konfliktu, odsunięcie głośników, wyczyszczenie, zmiana podkładki… - wszystko zależy od typu gryzonia …czy rto radio/optyk/tradycyjna kuleczka :wink:

Niektóre modele myszek są jednak nieudane i na taką samowolke nic wtedy nie poradzi… :?

Spokojnie…

Mam kulkową i po prostu chcę zmniejszyć jakoś czułość tak aby nie włączało monitora najmniejsze ‘pierdnięcie’ (nie prędkość poruszania wskaźnika), a nie czyścić czy wymieniać myszkę… :frowning:

W win98 było:

... Panel sterowania => Ekran => Wygaszacz Ekranu => Ustawienia => Czułość

myszy => Ignoruj ruchy myszy => OK ...

Ja mam trochę inaczej. mam optyka i nieraz obserwuję, że kuror lekko drga bez moich ruchów. A jak się włączy wygaszacz to leciutkie przesunięcie mychy nic nie daje :smiley: Jednak mnie to nie przeszkadza :>

spróbuj podłożyć białą kartkę papieru i sprawdź zachowanie myszy

Odwracam teraz myszkę (nic nie działało, co powiedzieliście :()…

Hmm…

Skoro nie można usunąć problemu to może spróbujmy go ominąć :slight_smile:

Myślałeś o założeniu hasła na wygaszacz?

Bardziej niż o wygaszacz chodzi mi o całkowite wyłączenie monitora. Jeżeli tam też można dać hasło - przybliż mi tę metodę :-D.

Hmm no to już w ogóle nie widzę problemu.

Monitor ma przecież przycisk zasilania :smiley:

To, patrząc logicznie - na pewno nie przejdzie.

Bo, żeby wpisać hasło, monitor i tak musiałby się włączyć :wink:

Wygaszacz to co innego - wyłączy się dopiero po wpisaniu hasła