Wygaszająca sie po czasie matryca

Witam. Natknęła mnie dość dziwna sprawa i niewiem co o tym myśleć. Laptop Samsung R580.

Matryca w laptopie była zmieniana i działała poprawnie pół roku. Dziś rano klawiszem funkcyjnym wygaszam ekran. Później próbuje go obudzic a ten mignoł i sie zgasił dalej. Wyłączylem laptopa, włączyłem z powrotem. 5 sekund matryca świeciło i znów zgasła. Podpiołem CRT pod gniazo i aktualnie z tego monitora korzystam. Przy restarcie komputera matryca w laptopie albo się nie świeci albo działa pare sekund. Różnie, raz zgaśnie po 10s, raz po 5 sekundach, a raz działa pare minut.

Więc gdzie leży problem ? W sprzęcie-karcie graficznej ? Czy w systemie ?

Zainstalowałem inne sterowniki do nVidi.Nic nie pomogło. W tym momencie kiedy piszę ten post matryca o dziwo działa ;o Znów zgasła na ekranie logowania. No to podpiołem CRT, po chwili przełączyłem widok na CRT+LCD i działa ;0 widać ekran tu i tu. Gdzie leży problem bo mnie ta sytuacja zadziwia ?

Albo brak styku,taśma, podświetlanie matrycy,matryca?

Czy w zaciemnionym pomieszczeniu widać coś na ekranie ?

Jeżeli nie, to brak komunikacji na taśmie, jak inormuje JNJN. W innym przypadku (bardzo ciemny obraz ale jest) można podejrzewać uszkodzenia inwertera.

Tak czy inaczej laptop do naprawy…

dziś działa od rana ;0 ocb ?

Poruszaj ekranem,poczekaj kilka dni i wszystko wiesz,czy OK.