Wygiąłem kondensator, komputer nie startuje

Witam,

kilka dni temu zachciało mi się wyjąć pamięć RAM. Udało mi się, wyjąłem ją, jednak się pomyliłem, bo zamiast zgięcia tego przycisku do wyjęcia pamięci, to nacisnąłem najpierw kondensator, który się znajduje pod tym przyciskiem blokady do karty pamięci.

Włączyłem komputer na wygiętym kondensatorze - włączył się, jednak pikał i ie transformował obrazu do monitora. Poprzez reset nie dało się wyłączyć, trzebało prąd wyłączyć. Później go wyprostowałem i nic.

Przy okazji chciałem sprawdzić, co się stanie gdy na odwrót włożę kartę pamięci RAM. I się dowiedziałem - po chwili poczułem spaleniznę i myślę, że ta karta już nie będzie ponownie działać.

Teraz tak:

  • poza wymianą płyty głównej jest inny ratunek?

  • mogło się coś jeszcze uszkodzić?

Dane:

płyta główna: Epox EP-8K7A (klik!)

procesor: AMD Athlon 1,8 Ghz

karta graficzna: GeForce MX440

RAMy (już spalone): 256 SDRAM (jaki to model, to ciężko stwierdzić)

dysk twardy: Samsung 250GB + jeszcze jeden 40GB

Jeśli stwierdzicie, że płyty gł. nie da się już ratować, to prosiłbym o podanie jakichś innych płyt o podobnej specyfice (taką jak ja teraz mam, to nie będzie raczej łatwo znaleźć). Nie wymagam niczego specjalnego, tylko aby mi połączyła te rzeczy. Jeśli czyta pamięci SDRAM, jest ok. Chodzi o to aby naprawić komputer jak najmniejszym kosztem - służy do Internetu i muzyki, więc po co mi coś wielkiego.

Dziękuję.

nie wiem jak wsadziłes te ramy, bo naciecia maja ale szacun

Co do płyty to raczej nie przyda CI sie juz do niczego ;/

Ecs k7s5a jest pod tego athlona obsługuje sdramy i ddr ramy tylko jak masz sd ram to nie wkładaj ddr bo mają inne napięcia i znów ci się spali http://allegro.pl/item615250727_ecs_k7s5a_z_lan.html

Obróciłem tak, że te nacięcia pasowały (wokół krótszego boku).

Teraz się patrzę i wiem mniej więcej gdzie szukać i jak tych płyt głównych, chyba nie wyjdzie aż tak drogo jak myślałem. Jednak jak zsumuję z pamięciami RAM, to będzie wyższa kwota.

Dzięki za pomoc i czekam jeszcze na ewentualne propozycje.

No to ja ci powiem że dałem za tą płytę 120zł z athlonem 1.8 512 ramu grafika 32 mb ale kij ją strzelił po miesiącu więc trzeba uważać. Ogólnie płyta nie była zła bo komp chodził ładnie do internetu i muzyki w sam raz