Wyginanie/deformacja zdjęc - darmowy program?

Czy istnieje jakiś darmowy program, który pozwala łatwo i dokładnie deformować obrazy? Chodzi mi o coś takiego jak siatka przekształceń w Photoshopie (chyba tak się to zwie, bo nigdy nie miałam PS-a tylko widziałam na tutorialach). Obecnie używam GIMP-a ale niestety nie posiada on podobnej opcji ani, o ile mi wiadomo, żadnego pluginu, który by ją dodawał. Jest tam wprawdzie filtr deformacji oraz wyginania ale opcje te są dość niewygodne, nieprecyzyjne i ogólnie rzecz biorąc biedne :frowning:

Wypróbowałam już Cartoonist, bo ktoś mi polecił na innym forum ale był do niczego, jeszcze uboższe to narzędzie niż w Gimpie. Testowałam również Xmorph, ale to też nie to, albo ja się nim nie umiem posługiwać :frowning:

Chodzi mi np. o coś takiego:

oryginał: https://dl.dropboxusercontent.com/u/274 … ePhoto.png

wygięte: https://dl.dropboxusercontent.com/u/27473063/wrap.png

To akurat zrobiłam w Gimpie ale często potrzebuję bardziej precyzyjnie coś wygiąć a tam mam do dyspozycji tylko malutkie okienko podglądu i siatkę 4 x 4 kratki.

Deformacja przy pomocy pędzla także odbywa się tylko w oknie podglądu. Jest ono wprawdzie duże ale nie mogę użyć siatki ani prowadnic czy w ogóle jakichś pomocniczych konturów, do których mogłabym ten kształt modelować.

A próbowałeś z programem: http://www.photofiltre.com/ ?

Nie, nie próbowałam. A na pewno jest tam właśnie takie narzędzie i jest ono lepsze niż w GIMP? Bo jak mam w ciemno instalować programy aż trafię na właściwy, to po co w ogóle bym pytała na forum? Nie chcę sobie zaśmiecać systemu instalacją niesprawdzonego oprogramowania. I tak już dwa wypróbowałam i okazały się do niczego.

@Edit:

Właściwie już na innym forum ktoś polecił mi program Krita. Zainstalowałam i jestem bardzo zadowolona. Ma naprawdę świetne narzędzie do transformacji, wygląda to tak: http://youtu.be/kgTkfebleCE

Aczkolwiek chętnie wypróbuję jeszcze jakiś pod warunkiem, że sprawdzony i naprawdę dobry.