Wygląd ikon plików mp3

Tydzień temu przesiadłem się z XP na 7 i standardowo w systemie jest pokazywanie miniatur zamiast samych ikon i zauważyłem dziwną rzecz z ikonami mp3, mianowicie standardowo ikonki wyglądają tak: beztytuu1ix.th.jpg

natomiast niektóre ikonki mają nałożone okładke płyty: beztytuugac.th.jpg

a nawet niektóre pliki mają okładke a niektóre są zwykłe mimo że w tym samym folderze: beztytuu2m.th.jpg

ogólnie w każdym folderze mam jpg z okładka ale nie każdy plik ma taka miniaturke. Od czego to w ogóle zależy ze jedne pliki wyglądaja tak a inne inaczej?? i jak zrobić by wszystkie miały miniaturke okładki??

http://www.dobreprogramy.pl/Mp3tag,Prog … 13220.html

Tym zrobisz wszystko, co tylko chcesz z plikami mp3.

Ostatni Mohikanin ale co mi po tym programie. ja nie chce nic zmieniać i modyfikować w samych plikach, pytam się od czego to zalezy że windows sam w sobie niektóre pliki oznacza miniaturkami a inne nie.

W takim razie najpierw zajrzyj do “Opcje folderów” - ustawienia dotyczące miniatur. Co do programu poleconego przez kolegę Ostatni Mohikanin - niektóre pliki mogą mieć “zaszytą” grafikę w metadanych (edytowanych wlaśnie przy pomocy takich programów) - inne nie. W programie możesz to pousuwać i zobaczyć wtedy jak pliki są pokazywane w widoku katalogu.

Ave! ];->

Zapewne dlatego, że w tagu mp3 masz dołączoną okładkę płyty, a winnych nie masz tego. Sprawdź w tagach.

Windows Media Player–>Organizuj–>Opcje–>w zakładkach Odtwarzacz i Biblioteka tam są źródła tych ikonek. Mają je tylko utwory zidentyfikowane przez Internet z okładkami płyt z których te utwory pochodzą.

Zgadza się. Windows Vista/7 wyświetla okładki jako ikony dla plików mp3, aac, m4a (apple lossless), wma i pewnie jeszcze kilku innych (flac nie), pod warunkiem, że plik graficzny okładki jest zawarty w metadanych utworu.

Polecanym Mp3tagiem możesz sobie dodawać bądź usuwać okładki z metadanych. Program działa nie tylko z tytułowymi mp3.

EDIT: Obecność pliku graficznego w katalogu z muzyką nie wpływa na ikony pozostałych plików.