Wygładzona czcionka w ps, a na stronie?

Witam!

Robie layout w Photoshopie i używam czcionki “Verdana” problem w tym że ona jest wygładzona i ładnie wygląda a gdy koduje tą stronę to ta verdana jest zwykła i strona wygląda całkiem inaczej niż wyglądać miała… :frowning:

Czy jest jakiś sposób na wygładzenie tej czcionki w CSS, lub jakiś inny sposób, zależy mi na takim wyglądzie czcionki, bo wszystko ładnie się zgrywa…

Pozdrawiam

To jest właśnie najczęstszy błąd przy tworzeniu layoutów - czyli wygładzanie czcionki.

W CSS 3 podobno ma być takie coś. Chociaż to przeglądarka i system ustawia wygładzanie czcionek.

Ja znam tylko jeden sposób - dostosować layout tak aby wyglądał ładnie bez wygładzonych czcionek.

wygładzanie można uzyskać tylko pod flashem

a layouty robi się z wyłączoną opcją wygładzania

jest jeszcze lamerski “sposób” - teksty zapisać jako grafikę :slight_smile: - dla ozdobników jeszcze ujdzie, dla treści to już jest bezsens

Ehh :frowning:

To co mam zrobić, bez wygładzenia czcionka jest taka kwadratowa i lay wygląda o wiele gorzej :(.

Słyszałem że można ustawić sobie własną czcionkę na stronie, ale podobno to nie jest dobry sposób ponieważ strona się długo ładuje i występują z tym jakieś problemy…

Nie ma na to żadnego sposobu ? :frowning:

Pozdrawiam

z tego co się orientuję to jakiegoś dobrego sposobu jeszcze jak narazie nie ma. Trzeba tworzyć tak, aby nie używać wygładzania czcionek. Jeszcze denerwujące jest jak grafik tworzy formularze jakoś super stylizowane, potem tylko problemy ze skodowaniem tego są. A wygładzania można użyć dla ozdobników, typu menu itp…

Pozdrawiam

nieważne co sobie wymyślisz w photoshopie, ważne co uzyskasz w browserze…

wyświetlanie czcionek zależy od ustawień systemu, a nie od browsera - tego nie zmienisz

skoro niemądrze zaprojektowałeś layouta to teraz masz efekty :wink:

ehh a mógłbym tą wygładzoną czcionkę jakoś zapisać i użyć na stronie (w css podać ścieżkę do niej…) ?

Toż koledzy napisali wcześniej, że to nie zależy od czcionki a od ustawien systemu/przeglądarki. Bardzo ładnie np.(chociaż moim zdaniem za bardzo) wygładza czcionki safari.

Tak ale mi chodzi o efekt we wszystkich przeglądarkach…

No nic będę musiał coś wymyślić może poszukam jakiejś takiej czcionki…

Czy to prawda ?

tak, to jest tzw. czcionka osadzona, ale zęby na tym zjesz zanim to zrobisz :wink:

trzeba konwertować do formatu *.eot itd

i nadal to system będzie decydował jak ją wyświetlić; z rozmyciem czy bez :]