Wygodny fotel ergonomiczny pod komputer (domu) cena do 1500

Co do fotela “Grospol Fotel Ioo WT KMD30”: Na tym filmiku wygląda ciekawie. I pewnie jest dobry - pod warunkiem, że ważysz tyle, co ta drobna panienka z reklamy. Ja ważę ok. 120 kg przy wzroście 190 cm i , patrząc na materiały z których wykonany jest ten fotelik, miażdżę go w 2 tygodnie. Dla typa 80-kilogramowego daję max. 2 miesiące. To nie jest profesjonalny mebel, tylko takie atrakcyjne gówienko. Uwierz mi - testowałem w pracy wiele foteli i pozytywnie oceniłem tylko jeden, którego nazwy nie pamiętam - produkowany i sprzedawany tylko w USA. Nawet hipopotam siedziałby w nim wygodnie, 24-h na dobę, przez 10 lat bez przerwy, ale to była zupełnie inna klasa. NIestety, zapomniałem go zabrać do domu…

Ja tam 1,78m ~85kg, ale wątpię żeby materiał pękł :wink: Dwa pierwsze z ostatniego linku są ze skóry też.

http://www.ceneo.pl/;0112-0;szukaj-nowy+styl+elf.htm

Może na fotkach wygląda nieszczególnie, ale ma niesamowicie wyraziste podparcie dolnego odcinka kręgosłupa (ten falisty garbek na oparciu). Jest przy tym grubo wyściełany a nie nowocześnie niewygodny jak siatkowce.

Jednak sporo zależy od postury, który model wybrać. Jednak kupując przez internet zawsze możesz zwrócić mebla, jeśli nie będzie ci leżał.

Za dużo regulacji nie ma, więc mniej rzeczy się popsuje.

Życzę Ci dobrego zakupu, ale powtarzam - to są ładne zabaweczki na wystawę. Nie wierzę w ich wytrzymałość. Obawiam się. że sam się o tym przekonasz. Tym bardziej, że 85 kg to też nie jest piórko… Myślę, że bardziej klasyczna propozycja od “Fanboj O” jest o wiele solidniejsza, niż Twój wybór, choć też delikatna (wiem, to chyba moje skrzywienie psychiczne, ze względu na sporą wagę…) Acha, coś mi się przypomniało: są takie sklepy, oferujące fotele do pracy w fabrykach - przy taśmie produkcyjnej, itp. Nie są może takie piękne, jak te dla domu, ale są 100 razy bardziej wytrzymałe i bardzo wygodne i ergonomiczne. Wiem to z doświadczenia - pracowałem kiedyś przy taśmie na “zgniłym zachodzie” - te meble są nie do zajechania. Spróbuj poszukać jakiejś hurtowni z takim sprzętem.

Nie mam dla Ciebie niestety w tej chwil dobrego typu do podlinkowania ale kółka i regulacja wysokości to coś czego zdecydowanie należy unikać.Pierwsze poodpadają kółka a następnie popsuje się pneumatyczny regulator. Kup mebel na miarę, za tę cenę to pewnie mógłbyś sobie nawet zamówić taki fotel w jakiejś pracowni meblarskiej :wink: Może niekoniecznie ze skóry chociaż kto wie :slight_smile: Większość importowanych mebli nie jest warta swojej ceny a skóra na nich to tak na prawdę mielonka (imitacja) dla laika nie do odróżnienia od prawdziwej skóry. Mój kumpel pracował w jednym z dużych, renomowanych sklepów w Warszawie stąd wiem, że takie meble często są sprzedawane jako skórzane, choć w rzeczywistości takie nie są. W ergonomii siedziska mocno dyskusyjna jest dla mnie instytucja zagłówka.

Ciekawi mnie czy w ogóle ktoś na tym opiera głowę skoro większość ludzi ma maleńkie monitorki a na nich jeszcze mniejszą czcionkę, co zmusza ich do ciągłego nachylania się do przodu żeby cokolwiek dostrzec na ekranie.

W życiu się nie spotkałem żeby się popsuł siłownik pneumatyczny, kółka mogą pęknąć, ale warto pamiętać że rzucanie fotelem albo zrzucanie na podstawy i kółka ciężkich przedmiotów, lub obijanie o nie wiem np. nogi od stołu prowadzi do pękania plastiku ^^

Twoje pieniądze, Twoja sprawa jak zostaną wydane. Siedziska nie kupuje się przez internet chyba, że się na nim siedziało w sklepie wszystko było ok, i zamawia się już wypróbowane. Czym więcej ruchomych części mechanicznych i regulacji tym gorzej, fotelik będzie krócej służył. Nie zamierzam w żaden sposób udowadniać, że te części się psują nagminnie, może Ty akurat będziesz miał szczęście. Podtrzymuję tylko to co napisałem wcześniej: lepiej kupić fotel na miarę i zrezygnować z nieprzydatnej regulacji co może obniżyć cenę o połowę i podwyższyć trwałość fotela. Co do kół mogę jeszcze doradzić abyś dokładnie przeglądnął specyfikację fotela, który zamierzasz kupić i sprawdził jaki jest nacisk dynamiczny i statyczny na pojedyncze koło. Jeśli ja bym wybierał sobie taki mebel chciałbym aby pojedyncze koło miało 80/50 KG Wtedy miałbym pewność, że mebel stoi w miarę stabilnie.

Witam.

Mogę polecić fotele firmy Kulik System. Jako jedyne nie są zwykłymi meblami, ale wyrobami medycznymi. Fotele chronią osoby spędzające długie godziny w pozycji siedzącej przed schorzeniami kręgosłupa. Jeżeli natomiast użytkownik takiego fotela ma już niestety problemy z kręgosłupem, fotel pomaga zmniejszyć ból, ustawić ciało w odpowiedniej pozycji i przyczynia się do rehabilitacji kręgosłupa. A że - jak już wspomniałem - jest to wyrób medyczny, funkcje swoje spełniać po prostu musi. Produkt nieskuteczny w leczeniu i profilaktyce nie zostałby zarejestrowany jako wyrób medyczny.

Jest wiele ciekawych, wygodnych foteli, ale jedynie fotele firmy Kulik System dbają o kręgosłup w pełni profesjonalnie i skutecznie.

Fotele można znaleźć na allegro. Chyba najtańsza oferta w sieci.

Ja mam całkiem fajny fotel ze sklepu Ergofotel.pl

Skóra - bardzo ładnie dopasowuje mi się do pleców w czasie siedzenia, nie pocą się plecy, choć tego się bałam najbardziej, i jeszcze zagłówek pierwsza klasa wygodny. No tylko kosztował więcej niż 1500, ale wart ceny. Nie pamiętam dokładnie co to za model był, ale jakiś human ergo czy coś takiego (nie chce mi się lecieć szukać). Ale polecam.

Zobacz - http://www.sklep.meble.pl/p125509,ekskl … -braz.html

Jeśli tylko zależy ci na standardzie :wink: Na razie mam prosty fotel, ale czas na zmiany :wink: