Wyjący wiatrak od procesora! Pomocy!

Witam!

Posiadam taką płytkę główną: VIA P4MA Pro. Procek pentium IV i chłodzenie do niego, ale niestety prawdopodobnie to chłodzenie strasznie wyje. Co mogę zrobić żeby przestało wyć(oprócz wymiany)?

Jeśli masz automatyczną regulację obrotów wentylatora (a nie wiatraka!) to być może masz zawalony kurzem radiator (a nie “chłodzenie”) na procesorze - wentylator “wchodzi” na wysokie obroty aby schłodzić procesor, który przy obecnych temperaturach otoczenia osiąga wyższą temperaturę.

Na początek proponuję gruntowne czyszczenie komputera z kurzu.

W starym komputerze jest jeszcze możliwość, że zużyły się łożyska wentylatora. W takim wypadku nie obędzie się bez wymiany

Pomoże wpuszczenie kropli oliwy do łożyska wentylatora (czasem trzeba odkleić okrągłą naklejkę).

No pomoże…, na miesiąc, może nieco dłużej, nie opłaca się tego robić. Po takiej operacji wiatrak po pewnym czasie może nagle, całkowicie się za3mać

Tym bardziej szkoda w dziadka inwestować.

już sobie poradziłem z tym wiatrakiem. wymieniłem na inny. Wentylator od AMD pasował o dziwo do radiatora intel.

Skąd masz takie wiadomości???

Kolego kapnij kroplę oliwki i gruntownie wyczyść radiatory z kurzu. najlepiej sprężonym powietrzem.

Jeśli wiatrak ma całkiem zatarte łożysko to czeka cię wymiana. Ale jeśli to tylko wina kurzu i brudu to oliwienie zdaje egzamin w 100% (Na pewno ci się wentylator nie zatrzyma nie ma obawy - chyba, że będziesz go oliwił kropelką)

http://techniczny.net/jak-wyczyscic-i-n … omputerze/

A niej lepiuej wydac te min. 15zł na nowy wentylator i być pewnym? :stuck_out_tongue: a nie utrudniać zycie i bawić się w smażalnię jajek? (OLIWA LOL )

Ale olejem takim roślinnym :smiley: ? To może już lepiej jakimś wd40 czy coś podobnego :slight_smile: A ja mam pytanie z innej beczki. Mam nadzieje że ktoś odczyta. Ostatnio wymieniono mi pastę na procesorze ale nawalili jej chyba za dużo bo nie ma żadnego efektu tej wymiany czy można zdjąć teraz radiator i spróbować tę starą pastę jakoś rozsmarować ?

Jak nie zaschła a jesteś pewien że jest nadmiar to możesz. A jak nie ma efektu to znaczy że pasta ■■■■

Tak naprawdę to już sam nie wiem co jest. Miałem wysokie temperatury procka więc poszedłem do serwisu jak zdjęli radiator to pasty prawie tam nie było(była nakładana ta co dołączona została do procka). Facet na szybko nałożył nową ale temperatury są nadal wysokie a nawet wyższe. Więc jestem cały głupi. Pasta nawet byle jaka powinna trochę obniżyć temperatury ze względu na to że przedtem pasty prawie nie było. Chłodzenie nie najgorsze jeśli chodzi o obudowę. Pasta raczej nie zaschła bo była nakładana w poniedziałek chyba.

Tylko oliwa do maszyn

http://allegro.pl/ag-chemia-oliwa-do-ma … 29627.html

Smar jest zdecydowanie za gęsty, oleje używane w kuchni zawierają wodę, a smary typu WD40 są za rzadkie i dają właśnie krótkotrwały efekt.

Jak na szybko to pewnie źle poskładał. Ja jak smarowałem pastą to z 60 stopni się zrobiło 35 (stary celeron) bo wcześniej też pasty praktycznie nie było