Wyjaśnienie kilku rzeczy ( menadzer rozruchu, ms config i pliki bat)

Witam mam prośbe mógłby mi ktoś napisać i pomóc:

 

  1. Co to jest plik stronnicowania dla mnie abym zrozumiał po ludzku :smiley: i gdzie można zmienić plik stronnicowania

  2. Jak włączyć menadzer rozruchu i co to jest?

  3. Ms config, co to jest i jak to włączyć?

  4. Pliki bat, jak będzie wyglądał kod na wejście do folderu C: i zrobienie folderu lub jeszcze dowyswietlenia komunikatu z tekstem.

 

Bardzo proszę o szybką pomoc.

Plik stronicowania, inaczej plik wymiany to rozszerzenie pamięci RAM. Zapisany jest na dysku w pliku pagefile.sys (w systemach windows).

Menadżer rozruchu to plansza z róznymi opcjami startu systemu, możesz uruchomić klawiszem F8 przy starcie systemu lub właczy się automatycznie przy awarii lub niespodziewanym restarcie.

msconfig to polecenie uruchamiające narzędzie konfiguracji systemu, gdzie można np. zmienić aplikacje w autostarcie, zmienić konfiguracje usług, pliku boot.ini itd.

Do bata masz pomoc windowsową - cd - przechodzi do folderu, np. cd C:

mkdir folder - tworzy folder

echo  - służy do wyświetlania tekstu.

Właściwie nie “stro nn icowania” lecz “stronicowania”. Można go ustawić w: Panel sterowania > System > Zaawansowane ustawienia systemu > zakładka Zaawansowane > pierwszy przycisk “Ustawienia…” od góry > zakładka “Zaawansowane” > przycisk “Zmień” > okno pn. “Pamięć wirtualna”, a w nim można ustawić plik stronicowania według uznania lub… rad na tym forum :-)  Tak to wygląda przykładowo dla Windows’a 7. Nie podałeś, o który system Ci chodzi, a są małe różnice w “ścieżce” dotarcia do okienka Pamięć wirtualna w różnych systemach.

PS. Plik stronicowania (pagefile) nie jest tożsamy z plikiem wymiany (swapfile)!

wszystko o co pytasz jest dawno opisane w internecie nawet kilka razy starczy użyć google

Dobra bardzo dziękuje za pomoc ale mam pytanie co do plików bat, napisałem taki o to prosty kod:

 

@echo off

Kazda komende sie pisze w osobnej lini i jeszcze uzywaj spacji

cd C:\

mkdir Drzewo

Cześć,

Rozkminiłem jak zrobić folder na dysku np. C ale jeśli chce np. w jakimś folderze zrobić folder czyli np. C:\Windows\ i co dalej? gdy tak robie nie wychodzi.

Może nie włączyłeś wiersza poleceń z uprawnieniami administratora.

No do folderu C:\Windows mogą być potrzebne wyższe uprawnienia ale na inne foldery to działa na pewno