Wyjątki w Firefox 3,5

Witam,

chciałym zapytac dlacze w Opcje -> Treśc -> Wyjątki do Zablokuj wyskakujące okna, Wyjątki do Pobieraj automatycznie obrazki oraz w Opcje -> Bezpieczenstwo -> Wyjątki do Ostrzegaj kiedy witryny porbuja instalowac dodatki, znajduje się masa dziwnych adresow witryn. Co z tym zrobic? Wykasowac? Zostawic?

Możesz nam przytoczyć kilka tych adresów? Zweryfikujemy je częściowo.

A może masz zainstalowane programy Spybot - Search & Destroy, Spyware Blaster lub podobnego działania?

Programy tej kategorii dodają swoje wpisy niebezpiecznych stron w tych miejscach.

przykladowo 17-spyware.com cos w tym stylu, niestety nie moge przytoczyc dokladniej, bo wszystko to kasowalo.

Tak, mam zainstalowanego Spybota - Search & Destroy, czy rzeczywiscie programy tego typu zostawiaja swoje slady dzialania w programach typu FF 3.5?

To nie są ślady działania, tylko celowe blokady, aby przeglądarka nie mogła się połączyć z takimi stronami ani ściągać z nich np. obrazków. To samo będziesz miał w IE > Opcje internetowe > Zabezpieczenia > Witryny z ograniczeniami > Witryny. Piszę na podstawie Win 7. W innych systemach może być trochę inaczej. W pliku Hosts systemu Windows też będą podobne wpisy.

Rozumiem.

Dziwi mnie tylko mechanizm dodawania tego typu adresow w te miejsca. W wyjatkach tych mialem wszystkie te strony na “Zablokowany”, wiec po co wszystkie te wpisy tam? Teraz mam w tych wyjątkach pusto i wychodzi na to samo. Czyz nie? :slight_smile:

Nie. Zablokowany - czyli nie chodzi o zablokowany wyjątek tylko zablokowany ten dany adres szkodliwej strony - jeśli go skasowałeś z tej listy to został on odblokowany i dana strona może zostać teraz wczytana przez przeglądarkę.

cedar ja rozumuje tak: jesli w Wyjatkach jest pusto, znaczy sie ze nie ma zadnych wyjatkow, czyli FF nie otworzy tj stronki, nie wczyta obrazkow itd itp. Dobrze mysle?

W Wyjtkach sa dwie opcje: Zezwol i Zablokuj, wiec jesli nawet dana stronka jest w Wyjatkach pod zablokuj to tez nie zostanie wczytana.

Troche to zagmatwane, ale mam nadzieje ze lapiecie moj tok rozumowania.

Psi ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Nie.

Wyjątek może być zablokowany - dana strona (obrazki na niej) nie zostanie wczytana

lub

Wyjątek może być oznaczony jako zezwól - wtedy dana strona (obrazki na niej) zostanie wczytana

Wzróć uwagę, że możesz wyłączyć całkowicie wczytywanie obrazków a w wyjątkach dodać daną stronę lub strony aby tylko w tym przypadku obrazki się wczytywały.