Wyjątkowo upierdliwy wirus FB. Nie pomógł nawet format komputera i telefonu


(Hasae7) #1

Witam! Wczoraj zostałem poinformowany o tym, że polajkowałem posty jakiegoś Turka na FB. Oczywiście nie zrobiłem tego ja. No to zacząłem zabawę. Od razu w ruch poszedł ADW cleaner, AVG, usuwanie cookies, cache, dodatków do chrome, usunięcie wszystkich aplikacji z ustawień na fb. Trochę mnie to zaskoczyło ale po paru minutach w dzienniku aktywności pojawił się kolejny lajk dla turasa…Jako że nie lubię się specjalnie rozdrabniać poleciał format. W czasie formatu bawiłem się telefonem i przez niego wszedłem w fb i sprawdziłem dziennik aktywności. Wirus sobie polajkował stronkę w środku formatu… czyli telefon? Odpalam formata telefonu, przywracanie ustawień fabrycznych. Po tym jak to zrobiłem nadal co parę h wysyłam lajka temu turasowi. To oczywiście wkurza bo znajomi widzą że coś polubiłem… Poszła zmiana hasła i wylogowanie ze wszystkich urządzeń, też nie pomogło

Teraz jeszcze podjąłem ostatnią rzecz jaka przyszła mi do głowy. Wszedłem na ten jego żałosny fanpage i zablokowałem, ale nie jestem pewny czy to pomoże.

Raporciki:

FRST: http://wklej.org/id/3222345/
Addition: http://wklej.org/id/3222348/

Proszę o pomoc bo zaraz mnie szlag jasny trafi! :smiley:


(Hasae7) #2

I shortcut: http://wklej.org/id/3222349/


(Atis) #3

Nie widać infekcji.


(lordjahu) #4

Szkoda że nie spróbowałeś zmienić hasła.


#5

Przecież napisał, że zmienił hasło i wylogował się z wszystkich innych urządzeń.

@Hasae7 Nie instalujesz po formacie telefonu jakiejś podejrzanej apki na swój telefon? Co z dostępem aplikacji do Twojego FB?


(Hasae7) #6

Aplikacje wszystkie odłączyłem od fb i każda apka jaka instaluje na tel to te duże (instagram messenger itp). Póki co wydaje mi się że pomógł zwyczajny blok strony, od tamtego czasu cisza póki co, ale jak macie jeszcze jakieś pomysły co by można było zrobić to byłbym wdzięczny, bo może turas po prostu nic nie nowego nie wrzucił :smiley:


#7

Jedyne co mi przychodzi na myśl, to udostępnienie uprawnień jakieś aplikacji. Bardzo często dzieje się tak, kiedy ktoś chce coś obejrzeć i musi wyrazić zgodę na operowanie na swojej stronie. Są to jednak najczęściej polubienia jakichś pseudo-konkursów dotyczących iPhoneów i tym podobnych rzeczy. Jeżeli nie znajdziesz rozwiązania, zawsze możesz zwrócić się o pomoc do Facebooka. Z tego co widzę, dość aktywnie pomagają tam rozwiązywać różne problemy.


(Hasae7) #8

Poszedł kolejny lajk. Jeśli chodzi o aplikacje to tylko instagram ma uprawnienia… POMOCY :C


#9

Coś musisz robić źle, bo nie ma opcji, abyś po pełnym czyszczeniu systemów i zmianie haseł dostępu, miał takie cyrki.

Poślij link do tego profilu od tego rzekomego “turasa”.


(Hasae7) #10

Już sekunda bo jestem na telefonie. W tym czasie mógłbyś mi ogarnąć link do supportu? Bo szukałem ale nie mogę znaleźć


(Hasae7) #11

Link do turasa : https://www.facebook.com/Gülmek-Mi-İstiyorsun-Dostum--424878567573488/


#12

https://pl-pl.facebook.com/help/?helpref=hc_global_nav


(Hasae7) #13

A chyba z tego korzystałem wczoraj, ale myślałem że to martwe jest więc napisałem też tu. Nie jestem w stanie znaleźć mojego wątku na tel za godzinę jak będę w domu zobaczę czy coś mi tam odpisali. Przecież to jest skandal, nie wiem czy cokolwiek więcej w ogóle da się zrobić :confused:


(Hasae7) #14

Ok ale chyba zmieniła się strona teraz nazywa się “Hedef” ale nie mogłem znaleźć jej ba liście, taka z ikonka H, znajduje tylko taka z zielonym tłem, a ta co lajkuje ma czarno czerwone tło.


(Hasae7) #15

Tego mojego postu na stronie pomocy fb nikt nawet nie wyświetlił…


(Hasae7) #16

Wygląda to teraz tak że zgłaszam te ich strony blokuje itp to zaraz powstaje nowa i lajkuje posty tej nowej. Ma ktoś jakieś pomysły co jeszcze mogę zrobić?


#17

Wygląda na to, że jednak albo jakaś aplikacja, albo jakaś osoba ma dostęp do Twojej strony.
Sprawdź w ustawieniach Facebooka jeszcze raz, czy nie masz tam jakichś aplikacji lub innych nieprawidłowości, zwłaszcza w ustawieniach bezpieczeństwa. Nie masz do swojego profilu przypisanej jakiejś strony (nie jesteś administratorem)? Może z tego profilu lecą lajki, ale jako admin, a nie jako nazwa strony?


(Hasae7) #18

Wszystkie aplikacje wywaliłem i zablokowałem dostęp nawet instagramowi. Ustawienia Facebooka sprawdzałem już chyba ze sto razy. Nigdy nie zakładałem żadnej strony na FB


(Hasae7) #19

Wydaje mi się że pomogła ponowna zmiana hasła po formacie. Trochę to dziwne bo nie miałem w logach żadnych logowań spoza moich urządzeń, ale kto ich wie…


(~MacG) #20

A jak łączysz się z internetem? Zawsze w ten sam sposób? To samo wifi czy coś.