Wyjęty dysk z FreeAgent Desktop czy można coś jeszcze zrobić


(system) #1

Mam pytanie. Ponieważ najprawdopodobnie popsuło mi się złącze od USB w dysku zewnętrznym freeagent desktop. Postanowiłem wyciągnąć ten dysk z obudowy.. Tak wygląda ten dysk "w całości " czy normalnie zamknięty w obudowie

Ja jednak postanowiłem wyjąć go z obudowy. Po wyjąciu z obudowy zobaczyłem następujące złącze na tym dysku (nie znam się tak bardzo na hardware dlatego prosze o wybaczenie :p) http://img713.imageshack.us/i/img00006201009200849.jpg/ dlatego moje pytanie brzmi....Czy można coś jeszcze z tym dyskiem zrobić?? np. Da się go podpiąć pod stacjonarke?? Bo pod laptopa wnioskuję że się nie nadaje...chyba że z jakąś przejściówką. Dysk normalnie chodził zawsze tylko od wczoraj po podłączeniu do USB i zewnetrznego zasilacza przez chwile jakby się włączać i gasł...Nie mam stacjonarki, nie mam nawet jak go sprawdzić :stuck_out_tongue: Dlatego moje drugie pytanie brzmi czy mógłbym taki dysk sprzedać. Jeżeli tak to mniej więcej za ile ?? pojemność 250 GB. Nie wiem co mu jest, nie mam stacjonarki dlatego byłbym bardziej na sprzedaż nastawiony...Tylko za ile?? Tutaj przedstawiam jeszcze zdjęcie które może być pomocne w rozwiązaniu problemu http://img704.imageshack.us/i/img00007201009200849.jpg/ Z góry dziękuje i przepraszam jeżeli zadaje jakieś banalne pytanie ale nie mam pojęcia na temat hardware..:confused:


(jaru_r) #2

Nie widzę na zdjęciu dokładnie, ale tą płytkę, którą widać z przodu powinno dać się odłączyć (po prostu wyciągnąć) i zobaczysz normalne złącze SATA i zasilające - standardowe dla dysków 2,5" - potrzeba tylko obudowy na taki dysk, żeby dało się go podłączyć za pomocą USB do komputera, np. coś takiego:

LINK

Jeśli nie da się wyjąć tej płytki z przodu, to możliwe, że trzeba odkręcić śrubki po bokach dysku i wysunąć go z blaszanej obudowy - wtedy na pewno uzyskasz dojście do standardowego złącza. Koszt tej kieszeni na dysk jest naprawdę niewielki, a dane odzyskasz i będziesz mógł nadal korzystać z tego dysku.


(system) #3

Tą płytkę metalową oczywiście da się odkręcić..teraz jest przykręcona abym jej nie zgubił :slight_smile: Tylko że ten dysk to jest chyba 3,5 cala gdyż jest ona napewno większy od tego z laptopa 2,5 calowego ....a co do tego złącza to nie jest przypadkiem TO: złącze http://img713.imageshack.us/i/img00006201009200849.jpg/ ?? Bo np na tym zdjeciu : http://img704.imageshack.us/i/img00007201009200849.jpg/ koło tego napisu Barrcauda pisze serial ATA...


(nonpix) #4

Wyjmij (odkręć?) z dysku przejściówkę (płytkę drukowaną ze złączem) i normalnie podłącz do komputera stacjonarnego (kabel zasilający sata i sygnałowy sata). Będzie działało na 100% (chyba, że dysk jest uszkodzony)


(system) #5

Nie mam stacjonarki...pisałem wcześniej :? Dysk jest dobry tylko USB od niego sie uszkodziło. Jak sie dociśnie USB jak dysk jest podłączony to coś tam zadziała...nawet teraz go wykryło ale jak puszcze te złącze USB (w dysku)...to dysk się wyłącza....Czyli najprostrzą drogą abym miał dostęp do danyc z tego dysku jest kieszeń zewnętrzna tak?? Czyli wkładam do takiej kieszeni taki dysk podłączam i zadziała?? Z tym że mówię dysk nie wygląda na 2, 5 cala...jest dosyc spory :cry: A są takie kieszenie takie takie dyski?? najlepiej zebym juz nic nie musiał odkręcać, rozkręcać tylko włoże i działa :stuck_out_tongue: PRZYPATRZCIE SIE DOBRZE TEMU ZŁĄCZU http://img713.imageshack.us/i/img00006201009200849.jpg/


(jaru_r) #6

No to jeśli jest to dysk 3,5", to musisz kupić kieszeń na dysk 3,5" i podepniesz ją do laptopa również przez USB - są droższe, ale też nie jest to majątek, jeśli chcesz korzystać nadal z tego dysku, przykładowo coś takiego:

LINK

..oczywiście to tylko przykład - może uda Ci się znaleźć taniej przez ceneo lub jakąś inną porównywarkę cen.


(Michal Kolatek) #7

To dysk 3,5 cala, musisz kupić kieszeń na dysk 3,5'' SATA.

http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp?v ... ntOverview

http://www.chip.pl/testy/pamieci-masowe ... 0as-250-gb

Tą płytę PCB musisz odkręcić.

Są, np Welland robi dobre obudowy do dysków

http://www.skapiec.pl/site/cat/3107/comp/387525