Wyjście audio jako wejście, czyli głośniki jako mikrofon

Witam

Borykam się z pewnym problemem. Od jakiegoś czasu nie mam możliwości odtwarzania radia w internecie, więc chciałbym za pośrednictwem znajomego puścić je przez Skype. Kiedyś, jakimś cudem, nagrzebałem w ustawieniach tak, że jako mikrofon w systemie służyło to, co odtwarzał komputer. Niestety nie mam pojęcia jak to zrobiłem, a co gorsza, nie mam nawet możliwości sprawdzenia ustawień w Windowsie XP, bo na nim działa znajomy. Czy ktoś mógłby nam podpowiedzieć? Od tego zależy, czy będę mógł jutro posłuchać relacji z meczu :wink:

Pozdrawiam

i z góry dziękuję

Paweł

  • dlaczego nie możesz odtwarzać radia, z czym masz problem ?

z jakiej stronki ściągasz plik z radiem

jakie to radio

Jestem w publicznej sieci w Holandii, gdzie nietypowe porty są blokowane (jak potrzebny mi 8028, Radio Gniezno). Nie umiem (nie chcę?) omijać tych ograniczeń.

www.radio.gniezno.pl /ale inne też nie działają

wystarczy ściągnoć plik acc+ i powinno działać jeśli nie działa to polecam zainstalować inny program do muzyki/filmów np VLC Media Player- dobrze se radzi własne kodeki ma nic nie trzeba instalować

Możesz sprawdzić wpisanie adresu URL :

http://stream3.nadaje.com:8012/

np. w :

WMP

Winamp

AIMP

Screamer Radio 0.4.4

a następnie dodać do ulubionych.

kliknij aby powiększyć :

radiogniezno.th.jpg

Wystarczy że będziesz posiadać odpowiednie kodeki.

Moi drodzy potrafię uruchomić radio internetowe :slight_smile: Jednak to jest kwestia ograniczeń sieci nałożonych przez administratora, dlatego chcę to obejść i użyć Skype.

Żeby jednak nie było, próbowałem w Foobarze, Winampie i Screamerze.

postaw mikrofon przed głośnikiem może będzie słyszał