Wyjście AUX - jakie słuchawki do tego?

Witam, to mój pierwszy post na forum :wink:

Do rzeczy- Jestem posiadaczem dość starego keyboardu yamahy, na którym lubie sobie grac :D. No i chciałbym sobie do tego kupić słuchawki. Trzeba kupić całe słuchawki czy jakaś przejściówkę na to AUX? Jestem w tym temacie kompletnie zielony :P. help!

Hej,

Wyjście to, to po protu wyjście liniowe (Line-out), którym możesz wyprowadzać dźwięk do zewnętrznych urządzeń wzmacniających dźwięk. Jeśli natomiast chodzi o słuchawki, to podłączenie pod wyjście liniowe nie będzie zbyt wygodnie, gdyż słuchawki będą grały dość cicho i nie będzie możliwe ich zgłośnienie. Wyjścia liniowe oferuje bowiem zdecydowanie niższy poziom napięcie niż złącze słuchawkowe.

:arrow: A co to za sprzęt??

:arrow: Poszukaj, może jest w nim złącze słuchawkowe - w 99% sprzętów Yamaha’y jest ono obecne - czasami jest wyprowadzone z przodu instrumentu zamiast w tylnim panelu…

Pozdrawiam,

Dimatheus

dokładnie jest to yamaha PSR-400. Staroć starszy niż ja. Generalnie jedyne wejście, gdzie możnaby wpiąć słuchawki, jest z tyłu i ma na sobie napis “Headphones/ AUX out”. I jest takie grube, o wiele za grube na dzisiejsze słuchawki. ;f

Entman-Headphones/ AUX out-t.z.n słuchawki oraz wyjście zewnętrzne. A więc masz wyjście słuchawkowe tylko nie na minijacka 3.5mm. lecz na jacka 6.2mm. Kiedyś były one często stosowane dziś najczęściej w sprzętach profesjonalnych i w instrumentach muzycznych n.p gitary. W sklepach z elektroniką dostaniesz albo wtyczkę albo przejście. Pozdrawiam.

Hej,

Trzeba było napisać, że tak nazywa się to złącze. Tak jak napisał xyzzyx - jest to złącze (potocznie nazywane dużym Jack’iem), do którego możesz podłączyć słuchawki, jak i wyprowadzić nim dźwięk do wzmacniacza. Elektronika keyboard’u sama sprawdza, co jest podłączone i odpowiednio ustawia parametry dźwięku… :slight_smile:

Nadal tak jest… :slight_smile:

Albo na Allegro - ogólnie chodzi o coś takiego lub takiego. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

“Nadal tak jest… :)”-Dimatheus, nie do końca tak jest. Kiedyś tej wielkości gniazda były powszechnie stosowane w popularnym sprzęcie audio. Później w związku z miniaturyzacją sprzętu powszechne stało się stosowanie mini jacków w tym sprzęcie. Z całą resztą się zgadzam :slight_smile: . Pozdrawiam.

Hej,

Kurcze, teraz wychodzi na to, że nie umiem czytać… :glupek2: ](*,) Oczywiście zgadzam się z Tobą - teraz głównie instrumenty muzyczne i sprzęt profesjonalny… :slight_smile: No bo w sumie wyobraźmy sobie laptopa z wyjściami w dźwiękówce na dużego jack’a… :badgrin:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Aha :slight_smile: No to problem rozwiązany, temat do zamknięcia :stuck_out_tongue_winking_eye: