Wyjustowanie tekstu w pliku tekstowym


(Gamertr9) #1

Mam taki plik
http://www.wyslij-plik.pl/pokaz/876224—xgek.html
i chciałbym go wyjustować by tekst ładnie się “rozjeżdżał” a nie był tak jak teraz jednak za żadne skarby nie mogę tego zrobić, próbowałem usuwać twardy enter i też nic nie daje. Pomoże ktoś?

 

Proszę nie dawać rad typu ctrl + j, bo właśnie tego się nie da zrobić lub wyśrodkowania tekstu, bo nie o to mi chodzi.


(fiesta) #2

Dziwne, u mnie po usunięciu miękkich  enterów (symbol złamanej strzałki na końcu wiersza) tekst bez problemu się justuje :slight_smile:


(Gamertr9) #3

A napiszesz jak to zrobiłeś? Może ja coś źle zrobiłem :confused:


(fiesta) #4

Stajesz na początku wiersza i klikasz Backspace, tyle że to żmudna robota przy tekście takich rozmiarów. Jak usuniesz wszystkie, zaznaczasz cały  tekst i dajesz  “Wyrównaj do lewej i prawej” (wyjustuj). Dla  ułatwienia włącz podgląd znaków niedrukowalnych żebyś widział co robisz. 


(Gamertr9) #5

Ale jak usunąć te wszystkie entery za jednym zamachem? Przecież robiąc to ręcznie, każdy enter usuwając to będę to robić wieczność


(fiesta) #6

Sugerował bym się tą poradą:

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiVuaCs1rTOAhWLKCwKHUsOAdIQFggdMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.a3-club.net%2Fforum%2Fshowthread.php%3F52428-Jak-usun%B1%E6-mi%EAkkie-entery&usg=AFQjCNEPTK8MbcA117-cKuujjZeuTAYxcw

 


(Gamertr9) #7

Niestety nie działa, Word znajduje zero wyszukań


(Bogdan_G) #8

Skopiowałeś tekst z PDFa? To każda linijka tekstu jest oddzielnym akapitem, bo tekst pochodzi z pliku obrazu. Nie zawiniesz takiego tekstu, żeby był wyjustowany. Musisz ręcznie łączyć linijki.

001546.jpg


(Gamertr9) #9

Ja tego nie kopiowałem, tylko taką wersję znalazłem w necie. Są inne PDFy ale tamte mają źle podzielone akapity (nie tak jak w oryginale) i źle się to czyta


(Bogdan_G) #10

Jeśli to darmowe lektury, - to pomaga konwertowanie z PDF do Worda, choć nie zawsze to wychodzi. Kiedyś, gdy tą książkę adiustowano, przygotowano do druku, to na pewno nie z Worda. Licz się z tym, że ktoś musiałby łączyć tekst z pliku obrazu w Wordzie, adiustować tak, jak w oryginale i potem utworzyć z tego PDF. Po udostępnieniu można nawet potem konwertować taki PDF z powrotem do Worda.

Nie spiraciłeś, chcesz się uczyć, to sobie przepisz książkę. Prawie każdego roku przydaje się taka wiedza na maturze.

 

Nie ma lekko.


(j24) #11

 

Porada podana przed Fiesta jest na 100% dobra tylko trzeba umieć z niej skorzystać, tylko ja tam widzę zwykłe entery (znak akapitu)  a nie twarde czy miękkie.

 

 

To bym spytał co wstawiłeś w polu znajdź  “^p”  z polecenia -> więcej -> specjalne (czyli znak przypisany do “znak akapitu”)??

Czy może używasz klawisza Enter - a to nic ci nie da.

zamieniasz na spację wpisana z klawiatury.

Przed chwilą przetestowałem trwało ponad 5 min i zamienił dokładnie 51387 znaków Word mi się też zawiesił bo to ogromna operacja ale poczekałem cierpliwie i OK.