Wyklejenie komputera matą bitumiczną , warto?

Witam , jak w temacie warto wykleic komputer matą bitumiwczną ? Pytam wiadomo dlaczego , ponieważ komputer głosno chodzi :slight_smile: O to mata

http://allegro.pl/item904058055_thermal … acych.html

Co o tym myslicie , sprawdza sę to ? wygłusza czy to taki pic na wode ? No i czy komputer sie nie będzi egrzał bo jednak trzeba wykleić tym cały środek a warstwa ma 4mm :slight_smile:

Do tego chce kupić sylikonowe tłumiki ( podkładki) pod tylni wiatrak żeby nie przenosił drgań , cos takiego

http://allegro.pl/item903518630_qoltec_ … likon.html

Oczywiście jesli powiecie że obudowa będzie się grzała to mam mozliwośc zamontowania 2 dodatkowych wiatraków na boku obudowy :slight_smile:

Bardzo prosze o odpiwiedz , pozdrawiam :slight_smile:

Płyta bitumiczna po nagrzaniu wydziela woń smoły,to wygłuszanie spowoduje jeszcze większe nagrzewanie. Lepsze będą wiatraki.Zbadaj przyczynę przegrzewania się komputera i jego głośnej pracy,zdejmij boczną ściankę,zrób rozeznanie.Sprawdż temperatury Everestem.

Co do maty to taka zwykła pianka.

Jeśli chodzi o podkładki silikonowe proponuje kołeczki gdyż wtedy wentylator nie przylega do obudowy a odstaje o 0,5cm na kołeczkach silikonowych.

http://allegro.pl/item904028025_gumowe_ … _lodz.html

Kolego nie zrozumiałeś mnie , komputer sie nie grzeje , chodzi o to że Jeśli by zaczął sie grzać po wyklejeniu Go tymi Matami Bitumicznymi to mógł bym zainstalować dodatkowe 2 wiatraki na obudowe :slight_smile:

Komputer najprawdopodobniej chodzi głosno z powodu tylnego wiatraka 120x120 mm który był seryjnie dołączony do obudowy …

Dodane 07.02.2010 (N) 13:27

Papux , co śrubka yto śrubka wole mieć przykręcone :stuck_out_tongue: a sylokonwe podkładki powinny zadziałac bo działają na zasadzie kołkow :slight_smile:

P.S To jak wygłuszy ta mata coś ?