Wykonanie sygnaturki - tutorial

Tutorial jak zrobić sygnaturke programem Photoshop. (ja używałem wersji CS2 PL)

Większość początkujących użytkowników prosi innych , zaawansowanych o zrobienie sygnaturki/avatarka. Dlatego postanowiłem napisać własny tutorial jak zrobić fajną sygnaturkę w bardzo prosty sposób. Zaczynamy !

(Funckje czerwone są po polsku , a niebieskie po angielsku !

 1. Otwieramy nowy dokument o wielkości 300x150 pikseli (chyba że chcemy inny wg. uznania to proszę bardzo =) )

 2. Następnie używamy filtra : Filtr -> Rendering -> Chmury Filtr -> Render -> Clouds

http://images3.fotosik.pl/25/0ea419scpibvi1uj.jpg

 1. Następnie utwórz nową warstwe (Ctrl+Shift+N) i “zabrushuj” dowolnymi pędzlami białym kolorem powierzchnie , wg. uznania. Mój efekt (na szybkiego) :

http://images1.fotosik.pl/25/ausbeh4n1fytpafy.jpg

 1. Robimy nową warstwę , zamalowujemy ją na czarno ale ustawiamy Krycie Opacity na ok. 80% (wedle uznania) , a tryb mieszania na Nakładka Overlay.

http://images3.fotosik.pl/25/0g7d46cfqranxx7p.jpg

 1. Teraz nowa warstwa (Ctrl+Shift+N) , wybieramy jakiś łagodny , kropkowaty , rozmazany pędzel , ja użyłem Groonge Abstract. I kolorem a5a5a5 malujemy część (pojedynczymi kliknięciami !!

http://images1.fotosik.pl/25/s9fna04470zj5s09.jpg

 1. Wybieramy swój render (postać , główny element) , polecam strone http://www.planetrenders.net , najlepiej render jakiś efektowny , kolorowy. Wklejamy go , dostosowujemy rozmiar i zmieniamy tryb mieszania na nakładka overlay , kopjujemy go (ctrl+j) zależnie od wielkości i każdą z warstw rozprowadzamy po obrazku aby nabrał kolorów. Przykład :

http://images3.fotosik.pl/25/z7h421vyag04boo2.jpg

 1. Teraz wklejamy swojego rendera tak jakby miałby wyglądać już na końcu. Zduplikuj warstwe z renderem , i na zduplikowanej warstwie : Filtr - Rozmycie - Rozmycie Gaussowskie i promień na 3,0Filtr - Blur - Gaussian Blur i radius na 3,0 kolejno Edycja - Zanik Rozmycie Gaussowskie i tryb zmieniamy na łagodne światło Edit - Fade Gaussian Blur - i ustaw na soft light. Nada to połysku. U mnie :

http://images3.fotosik.pl/25/hqnh2tock3tpr8wh.jpg

 1. Gdy render bardzo zlewa się z kolorami (w moim przypadku) nie trzeba go wtapiać. Wręcz można go wyróżnić - tylko wiadomo , to kwestia gustu i zrozumienia.

 2. Kolejno tło jeszcze niewygląda zbyt ciekawie. Dlatego nowa warstwa (ctrl+shift+n) i Obrazek - Zastosuj obrazek i okImage - Apply Image i ok. Spowoduje to “przeniesienie” całej pracy do tylko jednej warstwy.

 3. Następnie Filtr -Pociągnięcie pędzla -AerografFilter - Disort - Ripple , kolejno wybieramy gumke albo smudge tool i wymazujemy efekt akwareli z rendera.

 4. Teraz Filtr - Rozmycie - Rozmycie promieniste i wartość 40 , Metoda rozmycia Powiększenie , Jakość dobra *Nie wiem jak po angielsku ale screen powinien wytłumaczyć : http://images3.fotosik.pl/25/anltulrntevcefz1.jpg Oczywiście gumką z opacity ok. 30 troszke rozmazujemy. Mój efekt :

http://images2.fotosik.pl/25/bqbd9c1qybvvxnyf.jpg

 1. Syg jest prawie gotowy , wystarczy dodać drobne dodatki , np. ramka.

Nowa warstwa (Ctrl+shift+n) ,Zaznaczamy wszystko (Ctrl+a) , Edycja obrys z ustawieniami : http://images1.fotosik.pl/25/drvi03g6vaw37z21.jpg , następnie tak samo tylko że szerokość 1px. i kolor czarny. Mamy już ramkę. Teraz wystarczy dodać gustowny txt. W to już nie wnikam ponieważ wszystko zależy od waszej inwecji twórczej. Oczywiście w ramkach możecie zastosować różne tryby mieszania , kolory itp. Mi to wyszło tak :

jed8vpet6fagx4hv.jpg

Wszystko zależy od waszej wyobraźni i zdolności. Najlepiej gdy znacie angielski lub macie polską wersje - wtedy wam łatwiej realizować swoje plany =) Mam nadzieje że ktoś skożysta z tego tutoriala.

Prosiłbym o komentarze , i wasze końcowe efekty co do tutoriala!

Na wszystkie problemy dotyczące tutka na które umiem odpowiedzieć - chętnie odpowiem !!

Pozdrowienia

Proszę edytować ten tutorial i poprawić

błędy - językowe oraz formatowania :x

Przez szacunek dla Modemowców - zamiast

obrazków proszę wstawić linki.

W przeciwnym wypadku ta wersja beta ==::> Śmietnik