Wykop Effect i obciążenie hostingu


(Krzkaczor) #1

Hej!

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak to jest z obciążeniem serwerów i wykop effectem? Załóżmy mam sobie stronę na jakimś małym hostingu nagle dostaje się jakiś wykop na główna z linkiem do tej strony i wciągu jednego dnia strona dostaje koło 20k odwiedzin (to jest chyba średnia na antyweb znalazłem :slight_smile: ). I co teraz? Czy serwery szybko się wykaszaniom z powodu obciążenia czy to zależy od wykorzystanego transferu? Mam hosting na linuxpl.com, najtańszy i się zastanawiam czy on ma szanse przetrwać. Jeżeli nie, to co polecacie?

Pozdrawiam,

QWAK


(Spam) #2

Może ci zeżreć transfer na przykład.


(Krzkaczor) #3

No ale jeśli nie zje (załóżmy plaintext) to czy serwery na takim hostingu po prostu odetną stronę bo wytwarza zbyt duże obciążenie?


(Spam) #4

Plaintekst to nie do końca, bo zawsze to są chociażby obrazki z layoutu czy jakaś prosta grafika gdzieś. Zakładając, że masz wykupiony najtańszy plan na Linuxpl.com, to może się tego uzbierać i potem zabraknąć.

I to też właściwie zależy od wymiaru tego „efektu”, bo musiałbyś faktycznie znaleźć się w jakimś top, żeby wygenerować aż takie obciążenie, by „plaintekst” wykończyć. Przypuszczam, że raczej nie będzie problemem „standardowy” „Wykop effect”.


(Krzkaczor) #5

Ok, dzięki :slight_smile: Tak tylko teoretyzuję z tym wykopem :wink:


(Kpc21) #6

Ale czy w takiej sytuacji przychody z reklam nie wzrosłyby na tyle, żeby koszt dopłaty za transfer się zwrócił?