Wykorzystajmy drzemiącą moc procesora zawartą w jego pamięci

Witam wszystkich. Niedawno napotkałem w gazetce artykuł dotyczący optymalizacji WinXp. Oczywiście jak większość Userów podszedłem do tego tematu z dystansem. Jednakże jeden z tematów bardzo mnie zainteresował… Postanowilem go przedstawić własnie w tym Topicu, z małymi prywatnymi usprawnieniami

Nowoczesne procesory wyposażone są w coraz to większe jednostki pamięci podręcznej L2. Wszystkie media komputerowe trąbią na temat tego jak rewelacyjnie chodzi komputer z dużą ilością tejże pamięci. Jednakze niewielu znas pewnie wie że szczęściu trzeba dopomóc;) Sztuczka ta jest niezwykle prosta i nie należy się bać tego że cos sie uszkodzi, jednakże trzeba wiedzieć dokładnie ile pamięci L2 posiada wasz procesor!!

Gdy już to wiemy, zabieramy się do pracy:

Otwieramy kolejno:

Start->Uruchom->regedit zatwierdzamy enterem następnie przechodzimy przez następujące klucze: HKEY_LOCAL_mACHINE -> SYSTEM -> CurrentControlSet -> Control -> Session Manager -> Memory Management (tu klikamy na niego 2x lewym przyciskiem myszy) i w ramce obok odszukujemy klucz o nazwie: SecondLevelDataCache (klikamy LPM 2x na nim) pojawi się okienko:

as16fp7gf.th.jpg

Robimy wszystko zgodnie z tym co pisze na ilustracji po wprowadzeniu danych klikamu OK i restartujemy kompa. Powinniśmy zauważyć spory przyrost mocy.

Ps. Ja zmieniając pamięć na moim P4 2.8HT uzyskałem naprawde dobre wyniki ok 10% przyrostu mocy w programie diagnostycznym PC Mark!!

Jesli masz pamięc L2 = 1MB pamiętaj żeby wartość tą wpisać w KB!!

Chciałbym też z tego skorzystać tylko nie wiem gdzie można sprawdzić ilość cachu L2… :oops: a instr. gdzieś wcięło

Wita, teraz jeżeli mozesz powiedz, w jaki sposób mogę okreslic, bądź dowiedziec sie ile pamięci L2 posiada mój procesor. Ewentualnie może sa jakieś obliczenia gdzieś, lub w systemie mozna odczytać. Pozdrawiam sebcioseb

Witam mozna to zrobić między innymi za pomocą programu:

-> SiSoft Snadra

http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=2&t=47&id=182