Wykorzystanie Linuxa w budownictwie

Witam.

Jestem studentem budownictwa. Od jakiegoś czasu mam chęci, żeby spróbować jakiejś dystrybucji linuxa. Lecz w związku z tym, że używam specjalistycznego oprogramowania (głównie AutoCad) nie wiem czy warto poświęcać na to czas.

Prosiłbym kogoś, kto używa właśnie jakiegoś oprogramowania specjalistycznego i ma bądź miał do czynienia z linuxem o wypowiedzenie się w tym temacie.

Pozdrawiam,

Mav.

Mav ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Kilka lepszych lub gorszych odpowiedników jest i na tym vortalu:

http://www.dobreprogramy.pl/Programy-do … ux,60.html

Z moich kilkuletnich doświadczeń w tej dziedzinie i wielu godzin zmarnowanych na testowanie różnego oprogramowania z dziedziny budownictwa i dziedzin pokrewnych przygotowanego dla Linuksa wynika, że nie ma sobie co zawracać głowy Linuksowymi programami tego typu, ponieważ albo w ogóle nie działają albo są tak przygotowane aby praca na nich nie była możliwa. Jeśli chodzi o profesjonalne oprogramowanie to nie ma ani jednego programu, który mógłbym z czystym sumieniem polecić wdanego w wersji na ten system. Jedynym programem, który luźno zahacza o interesujący Cię temat jest Blender, który można używać do różnego rodzaju wizualizacji, lecz niestety program podlega ciągłym chaotycznym zmianom, nie posiada odpowiedniej dokumentacji oraz bardzo słabo współpracuje z formatami obsługiwanymi przez profesjonalne oprogramowanie przez co praca na nim jest bardzo utrudniona i karkołomna, ale jednak przy dużej determinacji i po zakupieniu odpowiedniego sprzętu możliwa. A jeśli chcesz taniego odpowiednika Autocada zainteresuj się programem ZWCAD, który jest dostępny w bazie DP.