Wykorzystanie pamięci w Windows 7

Witam,

 

Pozdrawiam,

1,5 GB ramu to przeważnie winda zjada. Jak dojdzie do tego przeglądarka, programy działające w tle, to 2 GB będzie mało do komfortowej pracy.

Wymagania Win 7 64 bit to 2GB, dlatego zaraz zainstaluje 32bit(wymaga 1GB) jak powinno być od samego początku i mam nadzieje że wróci do normy. 

Tylko że to są wymagania minimalne w praktyce 2 GB do komfortowego używania Windows 7 to trochę mało.W przypadku Windows 7 32 bity 2 GB to takie minimum.Mowa tu gdy sprzętu używa się do przeglądania internetu,oglądania filmów i czynności typowo biurowych.

Stary XP by działał jako tako w wyżej czynnościach potrzebuje moim zdaniem do wyżej wymienionych czynności potrzebuje minimum 1,5 lub 2 GB RAMu.Ostatnio to sprawdzałem na starym Dell D610 i do komfortowego używania potrzeba minimum 1,5 GB RAM,gdzie jest zainstalowany XP Pro.

Laptop do tych czynności własnie jest używany :) 

Odpuść 7 bo komfortu raczej mieć nie będziesz. Pomyśl nad XP, poza systemem zostanie Ci 1,5GB ramu do dyspozycji.

Serio?? Chcesz żebym zainstalował XP? 

Będzie XP mniej obciążał procesor.

Ewentualnie wgraj jakiegoś Linuksa,jeśli Ci on odpowiada.

Szkoda, że XP jest już przestarzały… Linuks (np. LM czy Ubuntu) byłby dobry, tylko na nim ciężko odpalić programy z nowszych Windowsów…

Po I to XP niech sobie będzie, tyle mu zostało. Bez przesady żeby win 7 miał problem, własnie po instalacji całego oprogramowania zużycie wynosi max 50%. A laptop nie dla mnie lecz dla osoby która nie ma pojęcia co to linux i jak go używac. 

Najrozsądniej dołożyć do RAM jeszcze 2 GB. Będzie laptop normalnie funkcjonował…

Mam  win 7 home premium 64bit z 4 GB RAM i zużycie pamięci wynosi ok.30%

To jest nie jest “normalne” , że W7  “na dzień dobry” zużywa 1,8 GB !  Powinno być ~55% . XP ? Zabytek !

No to jakoś obciążając ustawiacie swoje laptopy.

Patrzcie tu - acer aspire z win7 x64 ma tylko 2GB RAMu i śmiga, jak burza.

screen088.thumb.jpg.9a129cb925bb293336e6

Biuro, net, filmy, trochę gier. Wszyscy chcą kosmicznego sprzętu.

@tomsonis: zbędne usługi wyłącza się, ale trzeba dużo czytać w necie o każdej, żeby nie zrobić kuku. No i bez antywirusa, coby mulił. A przez 5 lat nic nie wlazło. Albo z głową, blokowaniem szpiegostwa i reklam, i uncheckym na pokładzie - można na win7 x64 mieć lekko, a RAMu wystarczy, jak mu się trochę stronicowania ustawi na sztywno.