Wykorzystanie pamięci w Windows 7

(Tomson 13ck) #1

Witam,

Pozdrawiam,

(spamkiller) #2

1,5 GB ramu to przeważnie winda zjada. Jak dojdzie do tego przeglądarka, programy działające w tle, to 2 GB będzie mało do komfortowej pracy.

(Tomson 13ck) #3

Wymagania Win 7 64 bit to 2GB, dlatego zaraz zainstaluje 32bit(wymaga 1GB) jak powinno być od samego początku i mam nadzieje że wróci do normy. 

(Marcin1025) #4

Tylko że to są wymagania minimalne w praktyce 2 GB do komfortowego używania Windows 7 to trochę mało.W przypadku Windows 7 32 bity 2 GB to takie minimum.Mowa tu gdy sprzętu używa się do przeglądania internetu,oglądania filmów i czynności typowo biurowych.

Stary XP by działał jako tako w wyżej czynnościach potrzebuje moim zdaniem do wyżej wymienionych czynności potrzebuje minimum 1,5 lub 2 GB RAMu.Ostatnio to sprawdzałem na starym Dell D610 i do komfortowego używania potrzeba minimum 1,5 GB RAM,gdzie jest zainstalowany XP Pro.

(Tomson 13ck) #5

Laptop do tych czynności własnie jest używany :) 

(Rychupeja1) #6

Odpuść 7 bo komfortu raczej mieć nie będziesz. Pomyśl nad XP, poza systemem zostanie Ci 1,5GB ramu do dyspozycji.

(Tomson 13ck) #7

Serio?? Chcesz żebym zainstalował XP? 

(Marcin1025) #8

Będzie XP mniej obciążał procesor.

Ewentualnie wgraj jakiegoś Linuksa,jeśli Ci on odpowiada.

(tylko_prawda) #9

Szkoda, że XP jest już przestarzały… Linuks (np. LM czy Ubuntu) byłby dobry, tylko na nim ciężko odpalić programy z nowszych Windowsów…

(Tomson 13ck) #10

Po I to XP niech sobie będzie, tyle mu zostało. Bez przesady żeby win 7 miał problem, własnie po instalacji całego oprogramowania zużycie wynosi max 50%. A laptop nie dla mnie lecz dla osoby która nie ma pojęcia co to linux i jak go używac. 

(zbigg47) #11

Najrozsądniej dołożyć do RAM jeszcze 2 GB. Będzie laptop normalnie funkcjonował…

Mam  win 7 home premium 64bit z 4 GB RAM i zużycie pamięci wynosi ok.30%

(Kazdan63) #12

To jest nie jest “normalne” , że W7  “na dzień dobry” zużywa 1,8 GB !  Powinno być ~55% . XP ? Zabytek !

(Bogdan_G) #13

No to jakoś obciążając ustawiacie swoje laptopy.

Patrzcie tu - acer aspire z win7 x64 ma tylko 2GB RAMu i śmiga, jak burza.

screen088.thumb.jpg.9a129cb925bb293336e6

Biuro, net, filmy, trochę gier. Wszyscy chcą kosmicznego sprzętu.

@tomsonis: zbędne usługi wyłącza się, ale trzeba dużo czytać w necie o każdej, żeby nie zrobić kuku. No i bez antywirusa, coby mulił. A przez 5 lat nic nie wlazło. Albo z głową, blokowaniem szpiegostwa i reklam, i uncheckym na pokładzie - można na win7 x64 mieć lekko, a RAMu wystarczy, jak mu się trochę stronicowania ustawi na sztywno.