Wykorzystanie rdzeni procesora

Witam,otóż mam procesor dwurdzeniowy ale w “msconfig” mam informację ze jest tylko jeden procesor, choć pamiętam z pewnością że były dwa(chodzi o rdzenie). Procesor to: DualCore AMD Athlon 64 X2, 3100 MHz 6000+. Płyta główna: Biostar TF520-A2. Podczas testu w Evereście mam podawane temperatury z dwóch rdzeni ale w informacjach podany jest tylko jeden rdzeń. Nawet w gadżecie pulpitu jest jeden. Czy ktoś może mi wyjaśnić o co tu chodzi? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

spencer5

p.s. Przepraszam jeśli pomyliłem dział.

Jaki system ? w którym miejscu w msconfigu masz to napisane (screen).

Napisałeś z wielkiej litery wiec nazwa własna to w takim razie nigdy o takim procesorze nie słyszałem :wink:

Nie pisalem z dużej litery tylko skopiowałem z Everesta, żeby nazwa była kompletna. W msconfig jest tak: rozruch > opcje zaawansowane > liczba procesorów - I tu powinien być wybór 1 lub 2. Zawsze tak było. System to windows7 ultimate 64bit. A teraz najciekawsze bo zrobiłem kopie systemu acronisem i ten sam system zainstalowałem na nowo. Okazuje sie po po ponownej instalacji wszystko jest tak jak być powinno czyli: liczba procesorów: 2. Nasuwa się więc pytanie dlaczego miałem błędne informacje. według wskazań z poprzedniego systemu bo drugi rdzeń był niewykorzystany lub niewidoczny. Dziękuję za pomoc i zainteresowanie. Pozdrawiam

spencer5

Masz 1 procesor z 2 rdzeniami więc wszystko jest ok :slight_smile:

Tak, teraz jest ok, jednak gdy rozpocząłem ten wątek był jeden procesor i jeden rdzeń. Po tym jak chwilowo zainstalowałem świeży system był jeden procesor i dwa rdzenie więc tak jak być powinno. Wniosek że coś musiało się namieszać. Jak wspomniałem wyżej mam kopię systemu więc wróciłem do niej a tam błędu jeszcze nie było :slight_smile: Dzięki.

spencer5