Wykorzystanie % sieci w menedżerze zadań

Gdy oglądam filmy na youtube w HQ lub HD i wejdę w menedżera zadań to mi pisze : wykorzystanie sieci 3%. A filmy sie tną. Nie powinno być 100%???

Nie bo tam pokazuje odwzorowanie do prędkości “lokalnej” czy jak to ująć trafnie-100Mbit w przypadku kabla albo xxMbit w przypadku WiFi.

aha, spoko, zrozumiałem tyle, że jestem w błędzie :slight_smile:

Windows się sugeruje tym co pisze aktualnie na komputerkach(prędkość lokalna), a sam nie wie do jakiego łącza jest podpięty w komunikacji do Internetu, tylko w przypadku Neo czy Netii itp. gdzie podpięci jesteśmy przez modem i widać w miare wiarygodną szybkość połączenia ale i tak zamiast 1Mbit pokazuje 1.3Mbit.

Na radiu dałoby się ustawić w programie od karty bezprzewodowej prędkość 1, 2, 5.5Mbit, reszta to raczej za duża skala.

Do spr obciążenia łącza chyba lepiej coś specjalnego zainstalować: DuMeter czy bodajże darmowy NetMeter, liczy dane pobrane/wysłane, pokazuje aktualnie wykresik(ustawiasz jego długość pod względem szybkości łącza), ja tam jednak wolałem w DuMeter na samej górze pokazane liczbowo download/upload.