Wykorzystanie wizerunku bez zgody właściciela

Miał ktoś taki problem że wykorzystano wasze zdjęcie bez zgody, mam tu na myśli jakaś strona w necie gdzie podany jest nick i dołączone zdjecie.

Masz taki problem czy tylko się pytasz czy ktoś miał?

generalnie mam taki problem, dawne czasy wyslalem komus fotke a on ja wstawil na stronke i teraz co z tym zrobić by ja zdjął z tej strony

Napisać maila do administracji strony, w razie problemów powołać się na instytucję GIODO. A żartownisia uświadomić, co w paragrafach piszczy.

No właśnie pisałem do administratora strony , nieraczył nawet odpisac a fotka nadal istnieje na stronie. Jest to normalne zdjecie nic nieprzerobione ani zadne jakies niestosowne no ale jednak widnieje na stronie , autor powołuje sie na to iz fotki pochodzą z ogolno dostepnego zrodła np Nasza klasa. Istotnie mialem konto na nk ale je usunąłem więc niema juz ogólno dostepnego zrodla zdjec. Co w tej sytuacji zrobic?

http://forumprawne.org/ - najlepiej tutaj zadaj pytanie . Zaraz posypią się różne opinie i sposoby rozwiązania problemu.

dzięki serdeczne

Moim zdaniem to jest bzdrne tłumaczenie, że nk jest zdjęcie ogólno dostępne to ja sobie skopiuje do siebie, jednak co w przypadku gdy ja swoje zdjęcie zdejmę a ktoś dalej je wykorzystuję? W takim wypadku należałoby zastrzec po prostu prawa autorskie do fotografii i starać się wręcz o odszkodowanie za kradzież i rozpowszechnianie naszego “dzieła” bez naszej zgody.

Pozdrawiam!

W sumie zgadzam sie z przedmowcą, a ten debilek co w stawia fotki to tez tam sie na jakies paragrafy powołuje. Dosięgnie go ręka sprawiedliwoŚCI.