Wykres w OO Calc - charakterystyka prądowo-napięciowa diody

Muszę zrobić do tego wykres a w wykresach jestem kompletnie do niczego :frowning: Jeśli ktoś nie wie czego dotyczy temat: mam dwie kolumny, I i U, obie mają po tyle samo rekordów, i muszę zrobić wykres będący odwzorowaniem U na I, znaczy taki który wartości z n-tego rekordu U przypisuje wartość z n-tego rekordu I, dla ułatwienia załączam rysunek ilustrujący jak to w uproszczeniu powinno wyglądać: http://img365.imageshack.us/img365/2663/wykran3.jpg Mógłby ktoś pokazać krok po kroku, jak w Open Office zrobić tego typu wykres?

A może przedstawisz swój własny wkład do rozwiązania problemu, napiszesz dokładnie co i jak robiłeś, co wyszło, a co miało wyjść, zamiast czekać na gotowe rozwiązanie ?

Podpowiedź - zaznacz obszar danych łącznie z etykietami, kliknij przycisk wykres, wybierz typ wykresu, potem zaznacz tylko “Pierwsza kolumna jako etykieta”, jeśli w pierwszej kolumnie masz argumenty funkcji (pierwszy wiersz jako etykieta odznaczony) - w swojej tabelce zamień X z Y to będzie łatwiej…itd.

Tutaj masz filmiki szkoleniowe.

Ależ to bardzo prosto. Jeżeli masz już zrobioną taką tabelę jak na rysunku wystarczy ją zaznaczyć, kliknąć Wstaw → Wykres → Punktowy XY. I dalej powinieneś sobie poradzić.

Jakbym tego nie zrobił, za każdym razem pokazuje pusty wykres :evil:

To napisz dokładnie “jakbyś tego nie robił”. Jaką masz wersję OpenOffice ? Ewentualnie wrzuć ten swój plik na jakiś serwer, podaj linka, to zrobimy Ci ten wykres i zobaczymy czy będziesz go widział. Poza tym wykres “punktowy XY” to raczej bez sensu jest - to ma być przecież charakterystyka -czyli wykres ciągły.

Nie moja wina, że tak to nazwano/przetłumaczono w OO.org, w każdym razie tu chodzi o to, że ma brać wartości X/Y z tabeli, a o to właśnie chodzi Emo Boy. Tak jak napisał Kloss-J23 , jaka wersja OO oraz opisz co robisz, bo u mnie działa bez problemu.