Wykrycie jakiejś karty sieciowej w moim komputerze

Witam!

W tym tygodniu nieoczekiwanie po włączeniu komputera wyświetlił mi się napis “Znalezono nowy sprzęt” był nim jakiś “Net”. Poprosiło mnie abym zainstalował sterowniki ale skąd mam je mieć skoro nic nie instalowałem. Więc dałem anuluj. Później patrze w menedzerze urządzeń a tam jakieś neznane urządzenie (karta sieciowa? lol)

http://img.wklej.org/images/343761.JPG

Tu po kliknięciu:

http://img.wklej.org/images/785662.JPG

No nie wiem co siedzieje może jakiś robal się dostał do kompa albo coś.

Gdy ujrzałem te urządzenie kliknąłem na “Nie używaj tego urządzenia”

TO może nie mieć znaczenie ale: Dzisiaj włączam kompa a tam “kabel sieciowy jest odłączony”. Nie wiem o co chodzi przecież modem jest włączony, kabelki podłączone. Odłączyłem zasilacz modemu i podłączyłem. Wtedy komp mi wykrył “kabel” i net zaczął działać.

Ma ktoś pomysł co to może być??

// Zamieniłem zdjęcia na linki, ponieważ były za duże.

Kaka’

hmm… pierwsza propozycja - usun to po prostu z systemu z zrob restart. moze nie wybuchnie…

Myślisz zebym bezmyślnie tematy pisał??

Przy próbie usunięcia wyskakuje komunikat “Nie można odnstalować urządzenia. Urządzenie może być potrzebne do rozruchu komputera”

instalowałeś może hamaki albo coś podobnego ? Jakiego masz neta ( rodzaj )

Przeskanuj system

instalowalem virtualbox on do emulacji systemu ale tez daje dostep do sieci lecz mam go juz troche i nic takiego nie bylo. mam kablowke

skanowalem przedchwila system avira antivirem : 0 virusów, spybotem: jakiś tradedoubler w cookies ale to małe zagrozenie.

To może admin sieci coś robił ale to mało nieprawdopodobne.

Czy mieszałeś coś ostatnio w virtual box-ie ?

Może dodaj to urządzenie i zobacz jak to wpłynie na system.

no ale jak mam go dodac skoro nie wiem co to jest a tym bardziej nie mam sterownikow. w virtualboxie raczej nic nie mieszałem.

Uruchom komputer w trybie awaryjnym, skasuj karty sieciowe (zaznacz najpierw aby wyświietlił Ci cały sprzęt) potem włącz komputer normalnie - niech se jescze raz zainstaluje. Jak coś jeszcze będzie nie tak - pomyslimy dalej.

Powiem ci nie chciało mi się tego robić. Ale już znalazlem odpowiedź : gdy w Virutalboxie zaznaczymy opcje “Dodaj nowy Interfejs Gospodarza” wyświetla się okienko w którym dałem OK. Później wyświetliło się, że jakieś tam oprogramowanie nie przeszło testów zgodności to nacisnąłem “Zatrzymaj instalacje”. Dlatego (jakby tu napisać) “virtualna karta sieciowa” się nie zainstalowała. Tylko ciekawi mnie to czemu nie można jej usunąć.

Tak pozatym czym się różni pocja “Interfejs gospodarza” od opcji “Wewnętrzna sieć”

Uhum, Ciekawe… a lekko się podepnę pod temat bo pasuje, na Laptopie mam “Połączenie XXXX” gdzie te iXy to 4 cyfrowy numer - nie pamiętam jaki, co ciekawe połączenie jest aktywne, i odbiera i przyjmuje pakiety… tylko skąd? dokąd? i po co ono jest?