Wykrycie trojana (TR/Crypt.XPACK.Gen), spowolnienie pracy


(six___) #1

Witam,

Ostatnio Avira wyrzuciła mi informację o znalezionym trojanie 'TR/Crypt.XPACK.Gen [trojan]'. Przerzuciłam plik do kwarantanny, przeskanowało system, było niby okej - ale przy ponownym uruchomieniu laptopa powtórka z rozrywki.

W dodatku od razu pomyślałam sobie też o tym, jak bardzo ostatnio laptop zaczął się nagrzewać i jak mocno zaczęła szumieć wentylacja. Pracuję na Vaio VPCEB3Z1E, który w dodatku nie ma nawet roku (kupiony był w grudniu), więc nieco dziwi mnie, że jeszcze dwa miesiące temu nawet po kilku godzinach sporego wysiłku (w związku z pracą korzystam z programów graficznych, lubię też czasem w coś zagrać) był najwyżej lekko ciepły, a teraz na kolanach zbyt długo się z nim posiedzieć nie da.

Poniżej screeny ze znalezionych infekcji, plus log OTL.

*

2aka1ed.jpg


(Acorus) #2

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt..Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

Odinstaluj Softonic-Eng7 Toolbar.


(six___) #3

Nie wiem, czy to zasługa OTL, ale miałam problem zarówno z zamknięciem, jak i otworzeniem systemu po użyciu. Mam nadzieję, że to jednorazowe.

W każdym bądź razie - raport: http://wklej.org/id/564967/

Nowy log OTL: http://wklej.org/id/564970/


(Acorus) #4

W OTL użyj opcji Sprzątanie.Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach:http://support.microsoft.com/kb/310405/pl

http://www.vista.pl/artykuly/11250_przy ... vista.html

Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY WIRUSÓW

Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez: http://screen317.spywareinfoforum.org/SecurityCheck.exe jako out of date.


(six___) #5

Witam,

Nie wiem jaka jest tego przyczyna, ale mam inny problem, i to niesamowicie uporczywy i uniemożliwiający normalną pracę. Pojawiło się to tuż po pierwszym restarcie po wykonaniu skryptu w OTL. Myślałam, że to chwilowe, ale nadal trwa i sprawia, że mam ochotę wyrzucić laptopa za okno.

Mianowicie non-stop pojawia się i znika okienko z instalacją. Pojawia się i sekundę potem samo znika. I znowu. I znowu. Potrafi tak kilka godzin, a potrafi przestać i zacząć znowu za jakiś czas. To niesamowicie upierdliwe, bo nawet jeśli kliknę "anuluj", to i tak wyłącza się na pół sekundy i wraca.

Raz (no, parę razy) doszło do tego momentu:

2din0pj.jpg

Ale kiedy nacisnęłam "ok", nie poszło dalej, bo był jakiś błąd związany ze ścieżką, instalacja się cofnęła, i znowu zaczęły wyskakiwać okienka.

Na chłopski rozum odinstalowałam program Vaio Media Gallery, bo nie jest mi do niczego potrzebny, ale to nie pomogło.

Mam nadzieję, że znajdzie się na to rozwiązanie, bo naprawdę pojawiło się to dopiero po tej operacji w OTL, a NIGDY wcześniej nie miało miejsca.

Pozdrawiam.


(six___) #6

(Leon$) #7

OTL w oknie Custom Scans-Fixes (własne opcje skanowania/skrypt)wklej następujący skrypt:

Kliknij w Run Fix (Wykonaj scrypt). Zatwierdź restart komputera.

Pokaż log z usuwania.

potem nowy log OTL robiony opcją Run Scan (Skanuj)

:slight_smile:


(six___) #8

Witam,

Przepraszam za tak późną odpowiedź, ale wykorzystywałam urlop i do komputera nawet się nie dotykałam.

Zrobiłam wszystko - w miarę możliwości, bo podczas wykonywania skryptu wyskoczyło okienko windowsa, że system napotkał krytyczny problem i zostanie zamknięty w ciągu minuty. (Co napędziło mi niezłego stracha, mam wrażenie, że zamiast naprawiać laptopa - to go psuję.)

Log z usuwania: http://wklej.org/id/577030/

Nowy log OTL: http://wklej.org/id/577031/

Dodam, że problem nie zniknął, instalacja nadal wyskakuje i przeszkadza.