Wykryłem spyware w cookie, czym to grozi?

3 dni temu skonczył mi sie kaspersky (trial) i zainstalowałem Bit Defendera 9 Int. Sec. i wczoraj przez cały dzien pokazywało mi że ciagle coś idzie przez sieć i to z duzym obciązeniem. Zrobiłem skan i w pliku cookie wykrył (chyba) spyware TradeDouble.com i go usunął. Musiał to sie dostać wczoraj lub przedwczoraj bo przedwczoraj wszystkie cookie wyczyściłem. I takie pytanie co takie swinstwo mogło narobić? Czy hasła które mam w kompie mogły być wyciągnięte?

Oczywiście po usunięciu go nic juz nie wysyła. ale przez cały dzień cos musiał wysyłać. Może ktos miał to swinstwo i wie cos więcej na jego temat. Z góry dzieki za odpowiedzi?

Ciasteczka na ogół nie są groźne :slight_smile: Ale możliwe, że syf się rozprzestrzenił na dysku, dlatego wrzuć zestaw logów (Hijack + Silent - opis tutaj --> http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654 ) :slight_smile:

Wrzucam loga

Złączono Posta : 24.06.2006 (Sob) 10:44

i z silenta:

Logi masz ok.

Dla większego bezpieczeństwa możesz tak zrobić:

Możesz przeskanować komputer programem Ewido po update :slight_smile:

Możesz zajrzeć: XP - Optymalizacja, odchudzanie dla trochę bardziej zaawansowanych. Lub Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP dla trochę mniej zaawansowanych

Dzięki, cały czas zastanawiam sie jednak co on przez ten czas wysyłał?!

Złączono Posta : 24.06.2006 (Sob) 10:55

A tan WWDC nie bedzie sie gryżć z zaporą Bit defendera9? bo to z opisu też chyba zapora

przecież on tylko zamyka porty, nic się nie będzie gryzło.

dzieki pozamykał co sie dało, ale jestem troche zawiedziony Bit defenderem, bo z kasprem było wszystko ok i na dodatek jak miałem kaspra to 2 - 3 razy dziennie miałem atak z sieci helkernem a Bit nic nie pokazuje - czyzby w tym momencie co go zainstalowałem Helkern przestał po sieci krązyć? Hmm… ale to już nie ten temat.

Jeszce raz wszystkim dzieki.