Wykryliśmy, że twór router mógł zostać przejęty i stać się częścią botnet Meris DDoS

Witam, podczas korzystania z opery mobilnej i jej wbudowanego vpna który jest chyba tak naprawdę serwerem proxy wyskoczył mi pierwszy raz komunikat taki jak w tytule. Używam tego vpna wbudowanego w operę mobilna od dłuższego czasu, zazwyczaj pojawiały się tylko csptche nie nie jestem robotem bo wykryto nietypowy ruch ale dzisiejszy komunikat jest inny i wydaje się groźny. Co mam z tym zrobić? Czeka mnie przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu? Tylko nie to…

I zapewne tak jest, jak podkreśliłem na czerwono. Ktoś po prostu korzystał z tego samego serwera do ataku.

Meris szalał dwa lata temu i był powiazany z niezałatanymi dziurami na routerach MikroTika.
Korzystasz z tzw. VPN i pewnie jest to co napisał @Radek68

Czyli nie koniecznie muszę zrobić przywrócenie do ustawień fabrycznych telefonu? I dlaczego tak poważna firma tak popularnej przeglądarki jak Opera pozwala na takie wpadki?

Gdzie tu masz wpadkę
Korzystasz z VPN (różne adresy).
Dostałas info że masz potwierdzić ze nie jestes bootem bo adres serwera z którego tu i teraz korzystasz był kiedyś wykorzystywany jako boot.
Ma te adresy zablokować?
Adresy 250 tysięcy serwerów?
Dostałas info ze masz potwierdzić ze nie jestes bootem i dlaczego to masz potwierdzić.
A tobie żle :man_facepalming:

Opera ma około 4 IP i może w tym jest problem jak się 90% chętnych rzuciła na funkcję.

I dodali opcję wyłączenia VPN dla wyników wyszukiwania i raczej więcej nie mogą zaoferować.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.