Wykrywa a nie pokazuje dysku

komp działa windows 7 ultimate i wyłączam kompa tam gdzie cd-rom podłączam 2 dysk i wszystko pięknie ładnie wykrywa instaluje sterownik Będz! Nie czyta dysku nie pokazuje mi go w moim komputerze :o

Co To Jest ?

zdoła ktoś mi wytłumaczyć bądz poinstruować jak to zrobić by było git.

ale podać link do gotowca pewnie takie coś to nie problem ale z tym mam problem :cry:

P.S pod sata a dysk drugi to samsung 160gb/7200rpm/8m

A dysk to nowy? ma założone partycje i są sformatowane?

Sprawdź w zarządzaniu komputerem i zarządzaniu dyskami, czy jest widoczny.

to dysk przenosny ale nie przystosowany do tego xd

nom zaraz sprawdze

To chyba podłączany przez USB?, ale tam sprawdź.

dysk 0

podstawowy

czyli mój

dysk 1

podstawowy

nieprzydzielone jest pisze

and what teraz zrobic

Dodane 23.09.2013 (Pn) 17:56

http://vlep.pl/s7jnhl.png

A nic na nim NIE ma? żadnych danych?

Dysk1 jest niesformatowany, najpierw go formatuj w NTFS możesz też podzielić na partycje potem będziesz mógł go używać

no a te co jest 148 gb nieprzydzielone te ten dysk tak co mam mu zrobic partycje ?

Dodane 23.09.2013 (Pn) 18:04

ale ona ma pliki na sobie

Dodane 23.09.2013 (Pn) 18:05

i chcem te pliki na pendraiwa a potem sformatowac

Czyli jak ma dane, to nie ruszaj.

PPM na dysku i zobacz, czy można mu przydzielić literę i przydziel mu i restart kompa i zobacz.

http://technet.microsoft.com/pl-pl/libr … 10%29.aspx

“nieprzydzielone” pisze a to znaczy że jest to pusty dysk niesformatowany czyli wszystko jest na nim skasowane żaden system czy program nie przeczyta ci dysku bez formatu plików

mała poprawka, nie ma partycji to nie ma jej tablicy to nie ma też danych czyli przepadły

widzisz ten dysk wyżej ma partycje i pisze NTFS z takich normalnie odczytasz dane

jak ma przydzielić literę jak tam nie ma partycji do czego ?

ja tam mam tako :

Plik formatu MIDI , MP3 , MP4 , a2bmusic , ZIP , RAR ,TXT,DOC,KEY,OTS,JPS,SVG,CDR i nie chcem tych plikow w zaden sposob uszkodzic

Dodane 23.09.2013 (Pn) 18:11

KUR** mac a będzie po formacie mozna jakos ozyskac te pliki za pomoca programu ?

Spróbuj najpierw tak:

http://technet.microsoft.com/pl-pl/libr … 10%29.aspx

Przypisz literę i restart kompa i zobacz w mój komputer.

dane można odczytać jak jest normalnie partycja i je skasujesz cały sęk w tym że partycji brak dysk jest czysty od A do Z nie ma nic jak w próżni

Wstrzymaj się, sformatować zawsze zdąży - niech spróbuje tak.

ja stawiam że nic nie odzyska musiał by przywrócić tablice dysku a jej już nie ma

Spróbowałbym sprawdzić czy ten program

http://www.dobreprogramy.pl/TestDisk-PhotoRec,Program,Windows,12758.html

widzi jakiekolwiek pliki, po przeskanowaniu ma możliwość podglądu

siredy , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dlaczego mój post jest usuwany? Ktoś tu ewidentne bzdury wypisuje i wprowadza w błąd. Zwracam po raz drugi uwagę na te androny powyżej. Na elektrodzie już by miał ostrzeżenie. Tu ktoś mądry inaczej ( zajmuje się duperelami ą,ę itd) za to kasuje istotne posty, a szkodliwe bzdury zostawia.

Bo od kiedy to miejsce nieprzydzielone = wszystko skasowane, pusto i nic nie można. Można zarówno odzyskiwać dane jak i nawet całą partycję.

Hej,

Pewnie z powodu braku jakiejkolwiek konkretności Twojego poprzedniego wpisu. W sumie jak inaczej opisać post, w którym po zacytowaniu fragmentu użytkownika dopisujesz trzy słowa: Ale androny opowiadasz. Jak widać, przeniesienie poprzedniego posta do kosza coś dało - teraz jest zdecydowanie bardziej konkretnie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Posty z wymianą zdań między mną a Bart lecą do kosza , wiec odpowiem w temacie.

Przykładowe programy do “odzysku” partycji ( dość przyjazne w obsłudze ) to np. popularne programy do partycjonowania - Easeus partition master, mini tool partition wizard, Aomei partition asistant. Procedura bardzo prosta klikamy prawym myszy na miejsce nieprzydzielone i wybieramy partition recovery.

Programów jest oczywiście więcej jak i rożna ich trudność obsługi i zaawansowanie np. DMDE , Test disk itp.

Do odzyskiwania samych danych ( nie partycji ), bo nie zawsze partycję z danymi można przywrócić, multum programów - google służy doskonale pomocą.